Що київська модель розповіла про вбивство Нємцова

“Добре володію українською та російською мовами. Свідчення по кримінальній справі бажаю дати російською. У послугах перекладача не потребую. На обліку у психіатра і нарколога не перебуваю. Відчуваю себе нормально, показання дати можу.

Модель Анна Дурицька, з якою російський опозиціонер Борис Нємцов йшов по Великиму Москворецкому мосту в момент вбивства 27 лютого 2015 року, розповіла слідчому на наступний день після гучного злочину.

МОДЕЛЬ З ДИПЛОМОМ БУХГАЛТЕРА

Народилася я в місті Біла Церква Київської області України. У 2008 році я закінчила 11 класів. Після цього я поступила в Київський національний економічний університет. У 2013 року закінчила за спеціальністю “Облік і аудит”. За період навчання я не працювала, жила в гуртожитку на грошові кошти, які мені давали батьки.

З 2013 року я працюю фотомоделлю в київському модельному агентстві “Star Model”, беру участь у кастингах, показах мод, фотосесіях. За один показ отримую від 300 до 1000 гривень. Батько займається приватним підприємництвом в будівництві, а мама працює в лікарні.”

ПОЗНАЙОМИВ ПРОХОРОВ

“У Києві, з 2014 року я живу в 13-му будинку по Феодосійської вулиці. Це однокімнатна квартира, вона належить мені, квартиру я купувала сама, але кошти на її придбання у розмірі 130 000 доларів США надав мені Нємцов Борис Юхимович. З ним я познайомилася в червні 2012 року в Туреччині через Михайла Дмитровича Прохорова (відомого російського мільярдера. – Ред.). З Прохоровим М. Д я познайомилася приблизно на один тиждень раніше, також у Туреччині. Там я відпочивала разом зі своїми подругами, прізвища яких не пам’ятаю. Про подробиці свого знайомства з Нємцовим Б. Ю і Прохоровим М. Д я в даний час давати свідчення не бажаю, оскільки це відноситься до сфери особистого життя.”

ЗУСТРІЧАЛИСЯ 1-2 РАЗИ В МІСЯЦЬ. ДАВАВ ГРОШІ

“Після знайомства і до цього часу з Нємцовим я підтримувала близькі стосунки. З ним ми зустрічалися приблизно 1-2 рази на місяць, як в Москві, так і в Києві. У Києві Нємцов зупинявся у моєму будинку за вказаною адресою, а також у готелі “Fairmant”. Нємцов допомагав мені матеріально, давав мені гроші. Про розмір коштів, які він мені давав, я також говорити не бажаю.

Мені відомо, що Нємцов в 2011 році розлучився з дружиною. У нього четверо дітей, двоє з яких повнолітні. Я знайома лише з його дочкою Жанною, яка працює журналістом, та сином Антоном, що вчиться в інституті. З колишньою дружиною Нємцова – Раїсою я не знайома.”

Що київська модель розповіла про вбивство Нємцова

Саме цей будинок знаходиться в Києві за адресою Феодосійська 13.

5 ГОДИН УДВОХ

“27 лютого 2015 року о 12.50 авіарейсом “Бориспіль-Москва” я прибула до Москви. Приблизно о 13.00 на виході з аеропорту Шереметьєво мене зустрів Нємцов. Ще ввечері 26 лютого ми з ним здзвонилися, домовилися, що я до нього прилечу до Москви. Квиток мені замовляла помічниця Нємцова Ірина Гамарьян. Нємцов був з водієм Дмитром Пєтуховим. Настрій у Бориса був гарний, нічого незвичайного я не помітила. Ми сіли в його “Range Rover” чорного кольору з номером “911”. У нас були плани подивитися вдома у Бориса фільм, після чого піти куди-небудь повечеряти. Борис назвав три ресторани на мій вибір: новий “Ралсон”, кафе “Боско” та бар “Мерседес” в будівлі готелю Україна. Повідомив, що з 20 до 21 години у нього повинен був йти ефір на радіостанції “Ехо Москви”. По дорозі ми заїхали у відділення “Альфа банку”, поряд з його будинком на вулиці Мала Ординцями. Навіщо він відвідував банк, я не знаю. О 14.30 водій нас привіз додому до Нємцова. Борис попросив заїхати водія в 19.00, щоб не запізнитися на ефір. До цього часу ми з ним перебували в квартирі. В 17.00 я виходила на 30-40 хвилин в “Абетку смаку” та аптеки “36.6”. Все було як завжди, ми були вдвох. Нємцов лише з кимось розмовляв по телефону.”

ДОРОГА ДО МОСТУ

“О 19.15 ми вийшли з будинку, сіли в авто. Я поїхала з водієм в салон “Tai SPA”, що на П’ятницькій вулиці, а Нємцов пішов пішки на станцію. Борис сказав водієві, щоб він мене забрав. Але вийшовши з салону я пішла пішки в бік Цуму. Написала Борису СМС, що буду його чекати. Після пішла в ГУМ, де гуляла. Через деякий час подзвонив Борис, і сказав, що він уже підійшов до СПА-салону. Я йому сказала, що я в Гумі. Тоді він відповів, що забере мене звідти через 5 хвилин. У цей час у пішла до кафе “Боско”. Там я сіла за столик і стала чекати. В 21.55 прийшов Борис. Я звернула увагу, що двері Гуму закриваються о 22.00. Ми сиділи за столиком біля вікна з видом на Красну площу. Повечерявши, десь о 23.15 вийшли з кафе і пішли пішки в бік будинку Бориса. По дорозі стали перетинати річку за Великим Москворецкому мосту. Коли я приїжджала раніше в Москву, ми з Борисом по ньому вже ходили. Взагалі зазначу, що він любив ходити пішки.”

ДУМАЛА – ПЕТАРДА

“На вулиці було темно, але тротуар, проїжджа частина і міст були освітлені. Я йшла ближче до проїзної частини. Ми йшли поруч, але не трималися за руки. Коли ми дійшли приблизно до середини, я несподівано почула один хлопок і почала дивитися собі під ноги, так як подумала, що вибухнула петарда. У цей момент сталося ще кілька пострілів і побачила, що Борис падає на тротуар. Я обернулася і побачила, поруч з проїжджою частини моста в бік Ординки швидко їде легкова машина. Борис вже лежав на тротуарі. В цей момент я зрозуміла, що в нього стріляли з вказаної машини. Я злякалася, навіть присіла від страху, потім побігла вперед в напрямку Ординки. Підбігла до водія якогось вантажного помаранчевого автомобіля, сказала йому, що стріляли в людину, та попросила його зателефонувати в “швидку” і поліцію. Але водій сказав, щоб я сама дзвонила “112”. О 23.30 набрала номер, і повідомила, що сталося вбивство, і побігла назад до Бориса, який лежав на тротуарі. Я зрозуміла, що він мертвий. Через якийсь час приїхали поліцейські, я сіла в їх машину, і більше не виходила звідти.”

ЛІТАВ ДО КИЄВА НАПЕРЕДОДНІ ЗАГИБЕЛІ

Слідчий: – Хто міг вбити Нємцова?

– Я не знаю. Вважаю, що вбивство скоєно з політичних мотивів. Борис активно займався політичною діяльністю і було багато людей, які негативно до нього ставилися.

– Чи надходили йому якісь загрози?

– Мені про це нічого не відомо.

– З ким він останнім часом дружив?

– З виконавчим директором РПР-Парнас Ольгою Тихомировою, адвокатом Вадимом Прохоровим, другом з партії Іллею Яшиним, помічницею Іриною Гамарьян.

– Коли Нємцов в останній раз приїжджав в Україну?

– До мене в Київ він прилітав 12 лютого 2015 року. Києві був до 13 лютого 2015 року. Протягом усього часу в Україні він був разом зі мною. Ночували ми в готелі “Fairmant”.

– З ким Нємцов підтримував відносини в Україні?

– З журналістом Павлом Шереметом (веде блог на “Українській правді”. – Ред.). Більше нікого назвати не можу.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі