Водіям доведеться платити більше

267175_1
  *****  

Президія Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) затвердив нові коригувальні коефіцієнти для розрахунку вартості «автоцивілки». «9 червня це рішення було підтримано більшістю голосів. Проти висловився лише один член президії», – сказав виданню джерело на страховому ринку.

Актуарні розрахунки для перегляду тарифів провів «Інститут ризику». «Наша задача полягала в тому, щоб розрахувати та оцінити всі можливі ризики і врахувати їх у вартості поліса», – пояснив генеральний директор «Інституту ризику» Юрій Іванько. Базовий страховий платіж не змінюється – 407 грн. Основні зміни торкнуться коефіцієнта К2, який визначає вартість страхування залежно від місця реєстрації транспортного засобу.

У передмісті дорожче

Найбільше постраждають жителі передмість і міст – супутників Києва: Борисполя, Боярки, Броварів, Бучі, Василькова, Вишгорода, Вишневого, Ірпеня та Софіївської Борщагівки (про це йдеться в проекті документа). Якщо зараз їх коригуючий коефіцієнт становить 1-2,5, новими правилами передбачено його підвищення до 2,3-3,4.

Більше доведеться платити і жителям Львова: автори розрахунків «прирівняли» їх до мешканців Одеси та Харкова. Якщо раніше для львівського транспортного засобу К2 становив 1,8-2,8, то пропонується – 2,55-3,6 (для Одеси і Харкова коефіцієнт незначно зросте з рівня 2,3-3,5). Мінімальний коригуючий коефіцієнт для Києва зріс з 3,2 до 3,4. Незначно зростуть коригуючі коефіцієнти та для інших населених пунктів.

Зміни торкнуться також транспорту для перевезення пасажирів, а також таксі: коефіцієнт К3 зросте з 1,1-1,5 до 2-4. Планується ввести новий коефіцієнт для автомобілів до 2000 року випуску: страховики зможуть страхувати такі транспортні засоби з коефіцієнтом 0,9.

Від нових правил постраждають безаварійні водії. Якщо раніше страховик міг встановлювати для них знижку в розмірі 50% від вартості поліса, то незабаром знижка не буде перевищувати 20%.

Приймаючи це рішення, президія зобов’язав дирекцію у двотижневий термін подати документи на погодження до Нацкомфінпослуг. Але документи ще не були спрямовані в комісію.

Електрокари отримають по ОСАГО

Нововведення торкнеться і власників електромобілів. В діючих правових актах немає правил страхування електромобілів, а базовий критерій при страхуванні традиційних транспортних засобів – об’єм двигуна – до електромобілів непридатний. Тому, за рекомендацією регулятора, страховики орієнтувалися на потужність електромобіля, після чого підбирали аналогічні по потужності автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння і при розрахунку страховки для електромобіля орієнтувалися на них.

Зараз же пропонується для електромобілів встановити коефіцієнти, прив’язані не до об’єму двигуна, а до його потужності. Коефіцієнт для автомобілів потужністю до 50 кВт складе 1-1,25 (еквівалент об’ємом двигуна до 1600 куб. см), 51-100 кВт – 1,22-1,53 (аналог двигуна 160-2000 куб. см), 101-120 кВт – 1,31-1,64 (2001-3000 куб.см), від 121 кВт – 1,68-2,1 (від 3001 куб. см).

Узаконити неузаконено

Більшість компаній і зараз де-факто працюють за новими тарифами. «По суті, в МТСБУ хочуть узаконити з невеликими коригуваннями ті положення, які вже рік діють як рекомендації МТСБУ», – вважає генеральний директор асоціації «Страховий бізнес» В’ячеслав Черняховський.

Наприкінці березня минулого року президія МТСБУ рекомендував страховикам відмовитися від мінімальних коригуючих коефіцієнтів. Тоді вартість ОСАЦВ зросла в середньому на 30-35%. «Деякі, м’яко кажучи, не зовсім добросовісні компанії можуть ігнорувати рекомендації МТСБУ, при цьому механізмів впливу на таких учасників ринку у бюро практично немає.

Якщо ж ці правила будуть затверджені Нацкомфінпослуг, не виконувати їх буде складніше», – говорить топ-менеджер однієї з СК. За рахунок того, що всі компанії перейдуть на нові правила, середня вартість ОСАЦВ, за попередніми розрахунками, зросте лише на 5%.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі