Стали відомі підсумки зустрічі в Мінську

Основне питання для української сторони – безпека.

Про це написала на своїй сторінці в Facebook Дарка Оліфер, прес-секретар представника України Леоніда Кучми на переговорах в Мінську.

Вона нагадала, що, напередодні, президент України Петро Порошенко в своєму виступі на урочистому засіданні Верховної Ради України з нагоди Дня Конституції сказав, про те, що на Донбасі тривають обстріли з гармат, заборонених мінськими домовленостями. Вогонь ведеться, в тому числі, і по ділянках, призначених для розмінування. Виконання в повному обсязі блоку з безпеки – ключова і важлива умова для подальшого прогресу у вирішенні політичних, соціальних і гуманітарних питань.

Крім того, за її словами, заблоковано і звільнення заручників.

“За минулий тиждень ми отримали тривожні сигнали про погіршення ситуації зі звільненням людей. До сімей надходить інформація про те, що їх рідних перевели з будівлі Донецького СБУ в приміщення СІЗО. Україна вимагає від представників ОРДЛО надати інформацію про місцезнаходження наших громадян. Раніше українська сторона запропонувала провести “день сім’ї”, щоб родичі з обох сторін змогли провідати своїх близьких, але і по цій ініціативі ми не отримали відповіді”, – уточнила Оліфер.

Як додала вона, свою роботу підгрупа з економічних питань почала з вимоги дати роз’яснення щодо т. зв. “Закону про націоналізацію” в ОРДО, інформація про який з’явилася в деяких медіа.

“Представник України підкреслив: такі дії ми розглядаємо як повний демонтаж Мінських угод”, – написала Оліфер.

Вона також уточнила, що в ході дискусії представники ОБСЄ і Росії погодилися з тим, що подібні дії є незаконними і суперечать духу Мінських домовленостей. Після цього представник ОРДО повідомив, що інформація про т. зв. “Націоналізацію” не відповідає дійсності.

“Складно проходить робота політичної підгрупи”, – підкреслила прес-секретар представника України Леоніда Кучми на переговорах в Мінську.

За її словами, з ініціативи української сторони на наступній зустрічі Тристоронньої контактної групи, яка запланована на 13 липня, учасники засідання повинні обговорити створення підгрупи з відновлення контролю Києва над українсько-російським державним кордоном.

Раніше повідомлялось, у Мінську розпочалися переговори представників Тристоронньої контактної групи.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі