Хто відповідає за будинки в Києві, які падають на голови перехожим

Лише у столиці більше ста споруд — аварійні. І найбільше таких — в історичному центрі. Днями там сталася нова трагедія — фасад будівлі впав на голову чоловікові.

Олександр і досі в бинтах і гіпсі. Пригадує, як у той нещасливий день на Контрактовій площі зустрів знайому. Почався дощ і вони сховалися під карниз найближчого будинку.

“Обвалився карниз на голову. Я цього не очікував і мене спасло тільки те, що інтуїтивно підняв руку”, — розповів Олександр.

Зараз в нього численні травми, в тому числі розбита голова і переломи рук.

Це далеко не перший такий випадок у столиці. Два місяці тому у Головпоштамті на Хрещатику обвалився карниз. Тоді уламки дивом не зачепили перехожих.

Випуск новин 27 червня станом на 10:00 27682
Ситуація в Ізмаїлі покращується 27682
Тест: що ви знаєте про нашу Конституцію 27682

А у лютому обвал будинку на Богдана Хмельницького забрав життя двох людей, ще шестеро отримали травми. Після цього мер Києва Віталій Кличко доручив перевірити всі аварійні будівлі у столиці. Незважаючи на останні трагедії, чиновники рапортують що проблем немає.

“Вони всі були перевірені, зроблені акти обстеження, після цього були всі обнесені парканом, в принципі на сьогоднішній день проблема з точку зору доступу туди людей вирішується”, — розповів депутат Київради Дмитро Білоцерковець

Архітектори ж б’ють на сполох. В історичному центрі столиці — на Подолі, будівлі руйнуються на очах. Разом з ними гине й історія. Наприклад дім, який будували спеціально для Фінського посольства.

Схожих аварійних будівель — десятки. Кияни обережно оминають їх стороною.

За ці будівлі мають відповідати ті, на чийому балансі вони знаходяться.

Завжди винен балансоутримувач і якщо якась людина десь постраждає, то вона на сам перед має подавати до суду, на балансоутримувача”,
— зазначив Дмитро Білоцерковець.

Лише за офіційними даними, у столиці налічується 137 аварійних будинків. У мережі з’явилася навіть інтерактивна карта небезпечних для людей споруд.

   

Залишити коментар

Кометарі