Англійська може втратити статус офіційної мови в ЄС

Через Brexit англійська, друга найпоширеніша мова у світі та основна робоча мова багатьох інституцій Євросоюзу, може втратити статус офіційної у структурі.

Про таку можливість заявила голова Комітету з конституційних питань у Європарламенті Данута Хюбнер, передає Reuters.

“Англійська є офіційною мовою, оскільки її зареєструвала Великобританія.Немає Великобританії – немає і англійської мови”, – заявила вона.

Разом з тим вона додала, що англійська може залишитися робочою мовою, навіть якщо втратить статус офіційної. За її словами, задля збереження офіційного статусу англійської мови необхідна згода всіх держав-членів ЄС.

Також є вірогідним і альтернативний варіант – зміна правил, щоб надати країнам можливість мати більше однієї офіційної мови.

Довідка: англійська є однією з 24 офіційних мов ЄС, на яку перекладаються всі документи та закони Євросоюзу. Вона є офіційною мовою в трьох країнах-членах ЄС: Великій Британії, Ірландії та на Мальті, однак лише британці свого часу наполягали на її офіційному статусі. Ірландці при цьому вибрали гаельську мову, а Мальта – мальтійську. До 1990-х років домінантною мовою у спільноті була французька.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі