В’язницю, де сиділи Луценко та Тимошенко, планують продати

Міністерство юстиції України, якому тепер підпорядковані тепер ще й виправні колонії, в’язниці та СІЗО, серйозно взялося за реформування кримінально-виконавчої системи.

Як повідомляє DW, першочергове завдання нових реформ – приведення умов тримання ув’язнених у слідчих ізоляторах до європейських стандартів.

Першим таких змін має зазнати Лук’янівський СІЗО, що у Києві. Його планують продати, однак зроблять це на засадах державно-приватного партнерства.

Після завершення будівництва та перенесення Лук’янівського СІЗО у новий комплекс за містом, такий приватний інвестор отримав би у приватну власність земельну ділянку та нерухоме майно, що розташоване на ній, у рахунок погашення заборгованості за витрачені кошти для будівництва нового СІЗО,
– пояснює заступниця міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

Крім того, в міністерстві хочуть збудувати заклад, який би відповідав усім європейським вимогам, щоправда вартість проекту чиновник поки назвати не у змозі.

Також невідомо, на яких умовах інвестор отримає землю та комплекс будівель СІЗО і чи дозволять йому знести їх. На переконання дослідника київської старовини Михайла Кальницького, принаймні один, найстаріший корпус “Лук’янівки” – тюремний замок – варто зберегти та створити там музейно-туристичний комплекс.

Якщо проект із продажу СІЗО буде ефективним у Києві, то подібне повторять у Львові та Харкові. Загалом в Україні діє 144 ізолятори тимчасового утриманя.

Відзначимо, що правозахисники підтримують таку ініціативу, оскільки вони неодноразово нарікали на жахливі умови утримання в СІЗО.

Довідка: “Лук’янівку” побудували в 1863 році. Тоді вона мала статус губернської, була призначена для утримання в’язнів усіх категорій і розрахована на 595 місць. ЇЇ відомі в’язні – первоієрарх української Греко-Католицької Церкви Йосип Сліпий, поет Максим Рильський, драматург та державний діяч Володимир Винниченко, режисер Сергій Параджанов, політик В’ячеслав Чорновіл, екс-прем’єрка Юлія Тимошенко та нинішній генпрокурор Юрій Луценко.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі