Лихо на Закарпатті: затоплені села, знищені городи

Аномальна злива у високогірних районах закарпатської рахівщини. За дві години там випала місячна норма опадів. Стрімкий потік води, що ринув з гір, не тільки затопив будинки, а й спровокував селевий потік.

У закарпатському селі Видричка все розпочиналось з незначного дощу в обідню пору. За лічені хвилини він перетворився на потужну зливу. А ще за 15 хвилин стрімкі потоки води хлинули з гори Петрос на оселі селян.

У хату Володимира вода прийшла з городу. Спочатку під воду пішов підвал. Потік був такої сили, що вибив двоє дверей та затопив перший поверх. Вода піднялася до двох метрів.

Затопивши хати, потоки води рушили на городи, зносячи все на своєму шляху. Пані Валентина каже, що за свої 70 років вперше бачила такий водний Армагедон.

З гір зійшов і селевий потік, який буквально відрізав село Богдан від решти району. Заблокованим населений пункт був майже три години.

Роботи з ліквідації наслідків стихії у високогірних селах Рахівського району тривають відучора. Зараз вода пішла на спад і річки потроху повертаються в своє русло. Сьогодні поновили і електроживлення. Спеціально створена комісія підраховує збитки.

Я впевнений — впораємось власним коштом. Про суму збитків будемо говорити пізніше,
— розповів голова Рахівської РДА Павло Басараба.

Прогнози синоптиків — невтішні. На Закарпатті очікують сильні зливи, подекуди з градом. У зоні небезпеки — ті ж самі села, де люди ще не встигли оговтатись від попереднього розгулу негоди.

   

Залишити коментар

Кометарі