Хто масово вирубує ліс з Чорнобильської зони: розслідування журналістів

У зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС масово вирубують ліс, начебто через пожежну небезпеку. Проте деревину заготовляють у промислових масштабах та потім успішно продають.

Після аварії в зоні відчуження були евакуйовані всі лісогосподарські підприємства, а сам ліс не охоронявся. В 1992 році відбулась велика пожежа площею 17 тисяч гектарів. Після цього підприємства в зоні відчуження відновили.

Проте створення лісогосподарських підприємств не врятувало зону від другої великої пожежі, що трапилась у 2015 році. Саме ця пожежа і стала головним мотивом масових вирубок чорнобильського лісу, якою пізніше скористались зацікавлені люди.

Останніх два роки в зоні відчуження дерева вирубують у промислових масштабах. Керує цим процесом Державне агентство України з управління зоною відчуження під керівництвом Віталія Петрука, а також підконтрольні агентству підприємства.

Чиновники свою причетність до вирубки чорнобильського лісу заперечують.

В зоні відчуження заборонені суцільні рубки. Там дозволені лише рубки протипожежні, санітарні та інші, відповідно до лісогосподарської діяльності. І вони виконуються, згідно з законом,
— заявив Віталій Петрук.

Лісництва, в яких відбувались рубки, є радіоактивними. Про це свідчать службові дані обстеження деревини, які проводились в 2015 році. Вміст радіоактивного стронцію в чорнобильському лісі в десятки разів перевищує норму.

З Чорнобильської зони щодня виїжджає від 4 до 6 тягачів, навантажених лісом-кругляком. Середня вартість соснового лісу на ринку становить близько 900 гривень. В місяць із зони можна вивезти лісу більш ніж на 4 мільйони гривень.

Україна нараховує близько 10 мільйонів гектарів лісу, з них лише 260 тисяч в зоні відчуження. Обійтися без вирубок і продажу лісу з можливим забрудненням можна легко. Однак в нашій країні бажання зекономити чи заробити для декого часто сильніше здорового глузду.

   

Залишити коментар

Кометарі