Стало відомо, як Brexit вплине на економіку України

Вихід Великобританії з Європейського Союзу за результатами проведеного референдуму суттєво не вплине на економіку України, однак цей фактор необхідно враховувати під час формування політики щодо зовнішньої торгівлі в зоні ЄС.

Про це йшлося на брифінгу за участі міністра економічного розвитку та торгівлі Степана Кубіва, заступника міністра економічного розвитку та торгівлі, торгового представника України Наталії Микольської та заступника міністра економічного розвитку та торгівлі Юлії Ковалів, передає “Інтерфакс-Україна”.

Зокрема, Степан Кубів відзначив, що “формування розривів в європейській зоні має радше соціально-політичний характер, аніж характер економічної стабільності”.

“Але саме цей факт може вплинути на зростання економіки в європейській зоні, і це потрібно враховувати, коли ми будемо формувати відповідні бюджетні принципи в бюджетній політиці щодо зовнішньої торгівлі в зоні ЄС”, – заявив він.

Наталя Микольська ж зазначила, що уряд очікує на рішення Єврокомісії щодо конкретного механізму виходу Великобританії з ЄС, щоб здійснити кроки для усунення негативних наслідків для країни.

Ми очікуємо на формальну позицію Європейської комісії, як вони бачать цей процес для того, щоб ми допомогли українському бізнесу та нашій економіці збалансувати певним чином ті негативні наслідки, які вихід Великобританії з ЄС буде мати для нас. Об’єктивно розуміючи, що Євросоюз у нас є основним торговим партнером, будь-яке падіння економіки там апріорі може мати негативний вплив на нашу економіку. Істотна залежність від будь-якого торгового партнера завжди несе ризики для економіки, тому завдання уряду – збільшувати присутність на чинних ринках і виходити на нові ринки,
– підкреслила заступник міністра.

Юлія Ковалів своєю чергою завила, що Brexit не матиме прямого впливу на курс гривні.

“Сьогодні НБУ вже зробив висновок, що вихід Великобританії не матиме прямого впливу на курс гривні. Ми не очікуємо якоїсь фінансової дестабілізації, ми, бачимо зміцнення гривні протягом останніх декількох місяців”, – сказала вона.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі