Як вступити в українські ВНЗ дітям із Криму

Сьогодні сплив термін реєстрації на додаткову сесію ЗНО для випускників окупованих територій. Цього року правила вступу для абітурієнтів з Донбасу та Криму суттєво відрізняються, а випускникам з Донбасу взагалі не виділили бюджетних місць.

Вступити на бюджет абітурієнтам з окупованого Криму – реально. Держава виділить для таких випускників додаткові безкоштовні місця, але скільки – невідомо. Уряд досі не затвердив обсяги держзамовлення. Проте дозволив вступати без проходження ЗНО, але з іспитами в обраному виші.

З 1 липня особисто подайте до освітніх центрів “Крим-Україна” заяву, освітню декларацію та свідоцтво про народження незалежно від віку. складіть дпа з української мови та історії.

Після цього абітурієнт отримає довідку. З такою довідкою вступити можна лише до 12 навчальних закладів. Освітяни запевняють – намагались охопити більшість спеціальностей. Щоправда, на лікаря за спрощеною процедурою вступити не вийде, адже список складало Міносвіти, а медичні виші підпорядковуються МОЗу. До них та інших університетів шлях відкритий лише на загальних підставах.

Паспорт та ідентифікаційний код для вступу мати не обов’язково. З документів достатньо свідоцтва про народження, незалежно від віку. Далі –допоможуть освітяни.

Перевестися з Криму, аби отримати диплом державного зразка студенти також можуть. Для цього їм потрібно пройти атестацію у виші на підконтрольній Україні території.

   

Залишити коментар

Кометарі