Передбачення для України: країну чекає валютна революція

В Україні розпочато роботу над законопроектом щодо скасування декрету 1993 року і ще близько 200 законодавчих актів, що обтяжують валютний ринок країни.

Цільова команда реформ у фінансовому секторі працює над новим законопроектом, покликаних спростити систему валютного регулювання і прирівняти її до європейського рівня.

Аналіз вітчизняного законодавства про валютне регулювання дає підставу для заяви про його “первісному” рівні в порівнянні з розвиненими фінансовими системами європейських держав. До такого висновку приходить член комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Верховної Ради Руслан Демчак. Він заявляє про плани Національного банку здійснити широку лібералізацію системи валютного регулювання. Питання знаходиться у стадії вивчення і найближчим часом має “вилитися” в готовий документ, який дозволить систематизувати масу наявних на сьогоднішній день розрізнених норм.

Свою діяльність робоча група почала в травні 2016 року, тому говорити навіть про попередні підсумки поки рано.

Представник НБУ Сергій Пономаренко заявляє про намір Національного банку переглянути повноваження регулятора у сфері валютного регулювання і створити умови для спрощення реагування ринку на тенденції світових валютних коливань. Також однією з основних цілей реформи розглядається спрощення введення і виведення капіталу, що має підвищити інвестиційну привабливість українського ринку.

Передбачається, що валютне регулювання, здійснюване НБУ, залишить за регулятором можливість жорсткого втручання, проте дана можливість буде врегульована більш “цивілізованими” нормами з використанням європейського досвіду.

Фахівці висловлюють думку, що бажання держави вивести “з тіні” експорт та імпорт капіталу можливо тільки шляхом лібералізації системи валютного регулювання. Ніякі часткові зміни без відходу від прижившейся радянської системи регулювання ринку не можуть дати бажаного результату. В якості прикладу догляду валютного ринку в тінь наводиться активізація нелегальних обмінних пунктів після введення Нацбанком у 2014 році обмежень щодо обміну валют і 1,5-відсоткового податку з обмінних операцій.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі