Наслідки зустрічі Байдена та Гройсмана для України: коротко про головне

У Вашингтоні триває візит урядової делегації на чолі з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

В першій офіційний день візиту український прем’єр зустрівся з віце-президентом США Джозефом Байденом.

Віце-президент повідомив про надання Україні додаткових 220 мільйонів доларів. Ці кошти підуть на прискорення митної реформи, зокрема на створення центру митного контролю, набір і підготовку нових кадрів.

Допомога буде спрямована також на боротьбу з корупцією шляхом підтримки реформ в судовій сфері, розширення партнерських відносин з Національним антикорупційним бюро, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, національною поліцією, на підтримку незалежних ЗМІ і громадянського суспільства.

Зі свого боку, українська делегація переконує: реформатори є і в новому складі уряді, реформи не зупиняться. У Білому Домі говорили не лише про українську економіку, а і про російську агресію. Гройсман говорить, що війну на сході України можна закінчити за один день.

Позиція США незмінною в підтримці України. І ми наполягаємо на тому, щоб Росія почала виконувати свої зобов’язання – забрати війська, передати контроль над кордоном державним кордоном України під контроль України і тоді все встане на своїм місця. Ми дуже швидко деінтегруємо Донбас, повернемо людям спокій і нормальне життя,
— відзначив Гройсман.

Незабаром у США пройдуть президентські вибори. Володимир Гройсман говорить, що, незважаючи на те, хто стане господарем Білого Дому, він сподівається, що підтримка Україні з боку США залишатиметься.

Те, що я почув сьогодні в Конгресі від сенаторів, влади США – це все те, що лежить в площині поглиблення співпраці і повної підтримки України. Я не відчув сьогодні жодних загроз щодо зміни політики США до України,
– додав Гройсман.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі