У Москві відбувся марш “За Росію проти диктатури”

У Москві кілька сотень осіб провели несанкціонований марш “За Росію проти диктатури”.

Про це повідомляє “УНІАН“.

704479_9_w_1000Мерія російської столиці відмовилася погоджувати акцію, проте це не зупинило активістів. Уперше за багато років несанкціонована акція пройшла без затримань.

Зазначається, що люди без плакатів і гасел, але з квітами змогли пройти від Слов’янської площі до мосту Нємцова – так російські опозиціонери назвали Великий Москворецький міст, де був убитий політик.

У такий спосіб незгодні з політикою президента РФ Володимира Путіна відсвяткували День Росії та висловили протест проти війни з Україною.

За словами однієї з учасниць маршу, члена опозиційної партії ПАРНАС Алли Наумчевої, до проведення маршу учасників спонукала жахлива стаття 282 КК РФ і поправки до неї (розпалювання ненависті та ворожнечі – ред.), які вносить зараз Держдума.

“Комітет протестних дій хотів узгодити масовий захід “За Росію проти диктатури”. Однак мерія Москви ходу і мітинг не узгодила. Тоді було прийнято рішення просто вийти й покласти квіти на місці загибелі нашого соратника, одного з лідерів протесту Бориса Нємцова”, – наголосила Наумчева.

Вона підкреслила, що організатори здивовані тим, що поліція нікого не затримала, незважаючи на велику кількість учасників.

704479_1_w_570“Сьогодні поліція навіть перекрила дорогу, щоб ми перейшли її у недозволеному місці, надавали всіляке сприяння. Не знаю, чи це якісь зміни в головах людей, чи це якась довга гра на майбутнє. Але я рада, що сьогодні всі залишилися на волі, ніхто не був затриманий, всі змогли покласти квіти”, – сказала Наумчева.

Крім того, вона додала, що жовтоголові квіти й значки учасники акції пов’язали з Україною, щоб висловити таким чином свою підтримку.

“Ви змогли змінити свою власну владу, таким чином ми заперечуємо проти політики Путіна по відношенню до України, проти агресії, яку веде наша держава”, – наголосила опозиціонерка.
Вона пояснила, що поклала квіти на місце загибелі Бориса Нємцова тому, що він боровся проти путінської агресії по відношенню до України.

“Останні дні – це особиста пам’ять і особистий біль за ваших хлопців, які гинуть на сході. Пробачте нам”, – сказала Наумчева.

   

Залишити коментар

Кометарі