Вселенський собор під загрозою зриву: РПЦ заявляє про серйозну загрозу для православ’я

Від участі у Вселенському соборі поступово відмовляються ряд помісних православних церков Європи. У РПЦ через це скликають екстрений нараду, яка б можливо вирішила проблему. 

Болгарська, Сербська, а з ними і Антіохійська православні церкви не їдуть на Святий і Великий Собор Православної Церкви на Крит. Про свої сумніви трохи більше, ніж за тиждень до Собору, який мав розпочатися 16 червня, говорять і в найбільшій з церков — Російської православної Московського патріархату.

Це створює відчуття загрози нового церковного розколу, на цей раз серед православних, оскільки очевидно, що РПЦ не визнає ніякі рішення, які будуть прийняті без її участі.

«Священний Синод Російської Православної Церкви, яка надавала і надає великого значення проведенню Собору в умовах братської любові і православної єдності, 3 червня запропонував порядок екстрених дій, який дозволив би врахувати інтереси всіх Церков. Для цього було необхідно просто зібратися ще раз і вислухати міркування один одного. Така нарада може стати доказом доброї волі до діалогу, бажання приймати до уваги голос кожної Церкви.

На жаль, на це звернення в Константинопольський Патріархат ми не отримали офіційної відповіді. А опубліковане після нашого звернення рішення Синоду Константинопольської Церкви, мабуть, покликана свідчити, що жодних суттєвих проблем у процесі підготовки Собору немає. Вважаю, що сьогодні цілком очевидно, що це не так. Проблеми є  ми з вами сьогодні з цього почали нашу розмову. Але є і спосіб їх вирішення, який запропонувала Російська Церква», – повідомив журналіст Володимир Легойда.

Вчора, 10 червня, про екстрену зустріч повідомили усі російські ЗМІ.

Втім, війна на Україні і приєднання Криму поставили РПЦ, частиною якої є Українська православна церква, в дуже складне становище, адже конфлікт відбувався на її канонічній території. Ці події були чреваті адміністративним розколом і з УПЦ Московського патріархату.  Саме тому, щоб раз і назавжди усунути небезпеку появи окремої Української православної церкви, визнаної іншими православними ієрархами РПЦ і зважилася саме зараз підтримати ідею проведення Всеправославного собору.

Яквідомо, Всеправославний Собор – планований собор предстоятелів і представників усіх визнаних помісних Православних церков. Згідно з рішенням, прийнятим на зустрічі глав і представників помісних православних церков, яке відбулося під головуванням Константинопольського Патріарха Варфоломія 6-9 березня 2014 року в Георгіївському соборі в Стамбулі, був намічений до «скликанню Вселенським Патріархом у Константинополі в 2016 році, якщо не відбудеться нічого непередбаченого». Спочатку в якості безпосереднього місця для проведення Собору планувався храм Святої Ірини в Стамбулі, проте, у січні 2016 року, за наполяганням Московського Патріархату, через різке загострення турецько-російських відносин, Собор запланований до проведення в іншій країні — на грецькому острові Крит, також знаходиться в юрисдикції Константинопольського Патріарха, на 16-17 червня 2016 року.

Православна церква нині визнає сім Вселенських соборів, останній з яких відбувся у VIII столітті, підготовлюється Собор не заявлений як вселенський, бо в ньому будуть брати участь не всі єпископи канонічних помісних Православних Церков.

Джерело: УкрМедіа

   

Залишити коментар

Кометарі