Хто стане новим презедентом США? Головні претенденти

Президентські вибори у США виходять на фінішну пряму. Усі провідні медіа та експерти одноголосно підрахували, що Хілларі Клінтон набирає необхідну кількість голосів, щоб стати єдиним кандидатом від демократів на президентських виборах.

Її однопартієць та суперник – сенатор Берні Сандерс уже втратив можливість заручитися необхідною підтримкою. Адже за результатами попередніх голосувань, колишній держсекретар США випередила Сандерса більш ніж на 3 мільйони голосів. Джерело 24tv.ua

На партійному з’їзді у липні мають ухвалити рішення про її номінацію. Якщо це станеться, Хілларі Клінтон стане першою у США жінкою-кандидатом у президенти від однієї з двох керівних партій.

Однак, значна частина демократів-однопартійців Клінтон та Сандерса вважає, що демократична партія повинна об’єднати зусилля, аби подолати головну загрозу – одіозного і непередбачуваного республіканця-мільярдера Дональда Трампа.

Крім уже добре знайомих Трампа, Клінтон та Сандерса, за президентське крісло з ними боротиметься й новий кандидат. Лібертаріанська партія першою офіційно висунула свого кандидата – колишнього губернатора штату Нью-Мексико Гері Джонсона. 4 роки тому він уже намагався стати президентом, однак отримав лише 1% голосів.

За всю історію США кандидати від “третьої сили” ніколи не вигравали президентські вибори. Однак, на фоні деякої “неприязні” американців і до Трампа, і до Клінтон у Джонсона з’явилися шанси. Згідно з опитуваннями, зараз за нього готові проголосувати близько 10% американців.

Якщо рейтинг Джонсона зросте хоча би до 15%, він зможе брати участь у дебатах. А це – можливість переконати мільйони виборців.

Вибори президента США відбудуться у листопаді. Правила, за якими працює політична система Штатів, дуже складні. Тож, попри прогнози, результати голосування можуть стати сюрпризом.

   

Залишити коментар

Кометарі