У Комітеті нацбезпеки Казахстану заявили про спробу захоплення влади в країні

На думку силовиків, держпереворот готував місцевий підприємець

Підприємець з Шимкента Тохтар Тулешов намагався дестабілізувати ситуацію в Казахстані, передає “РИА Новости” з посиланням на Комітет національної безпеки країни.

Підприємець Тохтар Джусипович Тулешов був затриманий 30 січня в ході поліцейської спецоперації в Шимкенті. Він був власником ТОВ “Шимкентпиво” (Шимкентський пивоварний завод).

“Тулешов раніше вів підготовчу роботу, а з минулого року активно робив конкретні кроки з підготовки до насильницького захоплення влади. План його дій передбачав дестабілізацію обстановки в країні шляхом створення осередків напруженості, організації акцій протесту і масових безладів, на тлі яких він планував створити так званий альтернативний уряд і змінити структуру чинної влади”, — сказав представник прес-служби Комітету національної безпеки (КНБ) Руслан Карасьов на брифінгу в понеділок в Астані.

Він зазначив, що “акції протесту проти так званої земельної реформи… було ініційовано і профінансовано Тулешовим”.

“Достовірно встановлено, що акції протесту повинні були відбутися дещо раніше, проте у зв’язку з затриманням Тулешова терміни були самостійно скориговані безпосередньо організаторами акцій, окремі з яких вже затримані, органами слідства проводиться розгляд щодо фінансування акцій протесту і в інших регіонах Казахстану”, — сказав Карасьов.

Він зазначив, що Тулешов, вже перебуваючи в умовах слідчого ізолятора, намагався скористатися сформованою ситуацією в країні та організувати в травні 2016 року масові заворушення в місті Сариагаш Південно-Казахстанської області.

“Для реалізації своїх планів Тулешов вів цілеспрямований пошук прихильників серед колишніх і чинних високопоставлених посадових осіб правоохоронних органів, а також командування окремих частин збройних сил країни”, — додав Карасьов.

Він повідомив, що “органами КНБ вилучено зі схованок значну кількість зброї, боєприпасів і вибухових речовин, які Тулешов планував використовувати для реалізації своїх злочинних намірів”.

“У минулі вихідні в містах Астана, Алмати й Шимкент співробітниками КНБ затримано низку спільників Тулешова. У їх числі колишній перший заступник генерального прокурора Казахстану, колишній член Конституційної ради, державний радник юстиції другого класу Ільяс Бактибаєв; колишній начальник ДВД ЮКО, генерал-майор Хибратулла Доскалієв; колишній перший заступник начальника ДВД ЮКО, полковник поліції Сакен Айтбеков; командири військових частин 35748 і 55652 регіонального командування “Південь” МО РК,полковники Бекзат Жумин і Кайрат Берлибаєв відповідно”, — поінформував представник КНБ.

Він відзначив, що вказані особи затримані і відправлені в ізолятор тимчасового тримання, вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

 

Залишити коментар

Кометарі