Чому у ЄС заговорили про санкції щодо України: Портников пояснив новий задум Кремля

Кремль розіслав інструкції своїм лобістам серед європейських політиків, тому деякі з них вже озвучили ідею про запровадження санкцій проти України за невиконання Мінських угод.

У колонці “Точка зору” на “Радіо Свобода” про це пише журналіст Віталій Портников.

Він нагадав, що після французького парламентаря Тьєрі Маріані про необхідність санкцій щодо України заговорив чеський депутат Європейського парламенту Іржі Машталка.

Обидва політики відомі своїми тісними зв’язками з російським політичним керівництвом, а їхні висловлювання тиражуються кремлівськими пропагандистськими ЗМІ. Тому не варто думати, що Маріані і Машталка одночасно дійшли до одного й того ж висновку. Ні, вони працюють в точній відповідності з інструкціями, які зараз розсилає своїм лобістам Кремль,
— пояснює журналіст.

За словами Портникова, у Росії досі розраховують на скасування або хоча б послаблення санкцій до наступного року, який в іншому випадку стане катастрофічним в економічному та політичному значенні. Журналіст зауважив, що завдання домогтися скасування санкцій поставив своїм підлеглим Володимир Путін.

“Російське зовнішньополітичне відомство обрало в ролі головного доказу для скасування санкцій ідею про невиконання Мінських угод Україною. Зараз стало ясно, що тактика не спрацьовує. Захід не збирається скасовувати санкції проти Росії”, — пише Портников.

Західні лобісти інтересів Кремля отримали з Москви вказівки почати наполягати на санкціях проти України. Ідея проста — звичайно, ніхто проти України санкцій не введе. Але проти Росії — скасує. Це і буде компроміс між тими, хто за “справедливість”, і тими, хто за “русофобію”,
— трактує задум журналіст.

Портников прогнозує, що найближчим часом пролунає ще більше схожих заяв. Вони, за його словами, стануть своєрідним виправданням Сергія Лаврова перед Володимиром Путіним.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі