Україна допомагає світу втілити єдиний сценарій запобігти ядерній катастрофі, — Портников

На сьогодні основним завданням цивілізованого світу є не відновлення “добрих стосунків” з путінською Росією, а домогтися повернення до основ міжнародного права.

Про це у своїй статті “Докір української” пише авторитетний журналіст Віталій Портников.

За його словами, останню поїздку в Берлін міністра МЗС України Павла Клімкіна і його непрості переговори з німецьким колегою Франком-Вальтером Штайнмайером можна вважати одним з перших уроків “української”, які Київ викладає своїм західним колегам.

У майбутньому таких уроків має стати більше. Жодні підприємницькі інтереси, ніякі політичні ілюзії, в яких воліють жити багато західних політиків, не повинні стати приводом для торгівлі українським суверенітетом і європейською безпекою,
— переконаний журналіст.

Він пояснює, що і анексія Криму, і війна на Донбасі стали наслідком фактичної відмови гарантів Будапештського меморандуму виконувати свої зобов’язання перед Україною — захищати її суверенітет та територіальну цілісність.

“Це історичний ганьба і її наслідки ще попереду. Коли через роки одна з країн “третього світу” скине атомну бомбу на іншу, то всі згадають, які рішення призвели до розмивання ядерних гарантій і слова “Крим”, “Путін” і “Обама” будуть у всіх на вустах”, — вважає Портников.

На його переконання, на сьогодні головне завдання цивілізованого світу — це не відновити “добрі стосунки” з путінською Росією, а домогтися повернення до основ міжнародного права.

Навіть ціною того, що жодних добрих відносин з Москвою не буде десятиліттями і німецькі бізнесмени будуть змушені повністю відмовитися від легких грошей. Тому що іншого шляху до запобігання ядерної катастрофи просто немає. І позиція України сприяє не тільки відновленню її власній територіальній цілісності, але і порятунку світопорядку,
— підсумував журналіст.

   

Залишити коментар

Кометарі