Європа під водою: повені та урагани…

Північна Європа залита дощами: Німеччина, Бельгія таФранція потерпають від повеней. У Парижі, де зараз триває Відкрита першість Франції з тенісу, Сена вийшла з берегів.

У центрі французької столиці через повінь довелося евакуювати в‘язницю: працівників та в‘язнів у терміновому порядку вивозили автобусами до інших пенітенціарних закладів.

На кордоні Франції та Бельгії за 24 години випала шеститижнева норма опадів. Десятки селищ та хуторів вкриті водою, а у наступні кілька днів синоптики знову прогнозують дощі.

Міністр внутрішніх справ Франції закликав громадян до обережності.

Це селище на півночі Франції – не новачок, коли ідеться про повені, але навіть тут цього разу рівень опадів найвищий за майже 20 років.

“Рівень води у нашій річці піднімався до 3 м 31 см 1999 року. А зараз ми побили рекорд – 3 м 42 см!” – каже житель селища.

У чеській столиці Празі туристам на Карловому мосту довелося ховатися не лише від дощу, але й від блискавки. У Польщі від удару блискавки загинув чоловік, який спускався з гірського схилу.

Урагани та зливи вразили і південь Німеччини. Четверо людей загинули у нещасних випадках, спричинених стихією. Ще кілька були травмовані.

У деяких регіонах руйнації, завдані повінню, більше скидалися на наслідки землетрусу. Рівень води піднявся дуже швидко, але потім так само швидко впав:

Цей чоловік боїться, що його бізнесу було завдано шкоди на мільйон євро: “Вода піднялася просто за 5 хвилин! З маленького струмка раптом утворилася величезна ріка! Найгірше те, що ми просто не розуміємо, як це могло статися! Просто не знаємо!”

У вівторок на Відкритій першості Франції з тенісу у Парижі відбулися лише 2 з 10 запланованих матчів. Це перший випадок за 16 років, коли було скасовано так багато матчів за один день.

Попри те, що випробовуванням для туристів стали не лише зливи, але й страйк залізничників, поки їх у Парижі не поменшало…

Джерело

 

   

Залишити коментар

Кометарі