Негода на Вінниччині завдала колосальних збитків

фара
  *****  

На Вінниччині всього за дві години сильна злива завдала неабиякої шкоди жителям села Велика Кісниця. Людям затопило оселі, господарку, розмило дороги. Таких опадів не витримала і місцева дамба.

“Діти так верещали. Старша дівчинка каже: “Бабця, що ми Господу зробили, що нас так покарав”. Думала, що кінець світу”, — розповідає одна із постраждалих Олена Бажура.

Від сильного вітру та потоку води у хаті утворились тріщини. Одяг, меблі, техніка — все промокло. А кури і гуси, які були, потопило.

У людей підтоплені підвали, будинки, плаває й городина. Селяни, фактично, залишились без врожаю. Вулиці села на деякий час перетворилися на ріки. Тепер у болоті застряють навіть вантажівки. Велика вода майже повністю розмила дві дороги. На шляху утворили вирви.

Рекордної кількість опадів не витримала і місцева дамба. Зараз у селі оголосили надзвичайний стан. Залучити додаткові команди рятувальників, аби очистити дороги та прибрати уламки і каміння.

“Стихією завдано шкоди на 3,6 мільйона гривень. Ми не “стягнемо” місцевим бюджетом. Тому зробили клопотання і розраховуємо на співфінансування державного бюджету”, — розповів голова Ямпільської РДА Вінницької області Михайло Вдовцов.

Чи буде ця сума збитків остаточною — невідомо. Адже, за прогнозами синоптиків, тут і далі дощитиме.Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі