Чому Київ не придатний для пересування людей з інвалідністю

2 червня під будівлею КМДА зібралися люди у інвалідних візках. Вони вимагали оновити Комітет доступності, який мав би зробити столицю зручною для людей з інвалідністю. Поки що ж ці люди не мають можливості вільно пересуватися Києвом.

В деяких локаціях столиці побудували пандуси, які мали б полегшити людям на інвалідних візках пересування містом. Одна з них — Поштова площа. От тільки людині у візку самостійно по пандусах спуститися є доволі проблемно.

“Це дуже небезпечно і незручно. Однозначно, сама я тут не впораюсь і не проїду ніяк”, — розповідає людина з інвалідністю Юлія Ресенчук.

Схожа ситуація і з намаганням перейти дорогу до станції метро. Самотужки дівчина цього не зробить — бордюр надто високий, з’їзду — взагалі немає. А от пандуси, які ведуть у підземку, радше нагадують американські гірки.

Однак такі проблеми не лише на вулицях, але й в спеціалізованих будівлях. Медичний центр реабілітації дітей з ураженнями нервової системи не має ліфту. Численні звернення до влади лишаються поза увагою.

Як розповів директор центру реабілітації дітей з ураженнями нервової системи Володимир Мартинюк, ліфт є. Його ще 20 років тому придбали німці. Зараз він перебуває в законсервованому стані. Тож батьки й надалі продовжують носити своїх дітей на руках.

Саме такі проблеми вивели людей з інвалідністю на протест під КМДА. Один з них — Анатолій, який на війні втратив обидві ноги. Спочатку пів року був у візку, тепер зі всіх сил намагається повернутися до звичайного життя, вчиться ходити на протезах. Бо “на колесах” пересуватися містом просто не можливо.

У Києві більше половини населення потребує так званого безбар’єрного середовища. І це не тільки люди з інвалідністю, це й батьки з маленькими дітьми та люди літнього віку. 10 років при Київській держадміністрації існує “Комітет доступності”, який мав би займатися переформатуванням столичних вулиць. Але по факту нічого не зробив. Тож люди у візках та активісти виходять на акцію протесту.

“Сьогодні ми хочемо прийняти нове положення про Комітет доступності. А також оновити його склад на 100%”, — розповів керівник ГО “Підмога.інфо” Олексій Краснощоков.

Громадські активісти передали столичній владі свої пропозиції. Хочуть залучити у комітет людей з інвалідністю та громадськість, аби орган дійсно почав працювати. От тільки київські чиновники лише годують обіцянками.

“Зараз підготовлений проект розпорядження, який буде затверджений в установленому порядку в найближчий час”, — пообіцяв директор департаменту соціальної політики КМДА Юрій Крикунов.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі