Знайдено елітне житло генпрокурора Луценка

Новий генпрокурор живе у розкішному маєтку під Києвом, зареєстрованому на тестя.

Призначення колишнього голови фракції Блоку Петра Порошенка Юрія Луценка керівником Генеральної прокуратури здійняло хвилю цікавості до його статків. Адже саме за рівнем забезпеченості політиків та високих чиновників та здатністю прозоро пояснити походженя своїх статків люди зазвичай роблять висновки про їхню порядність.

Відомо ж: чесно працюючи на державу (а Юрій Віталійович останні 20 років, як то кажуть, державна людина) дуже багато не заробиш.

Саме тому факт проживання нового очільника ГПУ в елітному маєтку в селі Стоянка під Києвом породжує багато запитань. У цій ситуації найбільше дивує, що сам Луценко намагається всіляко оминати дражливу тему.

Дрібніші чиновники про маєток Юрія Віталійовича і поготів бояться хоч слово мовити. Ми тиждень намагалися взяти коментар про помешкання Луценка у голови Гореницької сільської ради (у її підпорядкуванні й село Стоянка) Сергія Ратошняка, та працівники сільради усе відповідали, що або його вже нема на місці, або щойно виїхав, або буде з понеділка.  У понеділок, звісно, додзвонитися знову було неможливо. А номер мобільника голови сільради — то, звісно, велика таємниця.

Але це ще нічого. Активісти громадського  руху “Без парканів” ще з 2014-го намагаються показати народові маєток Луценків, але політики так і не дозволили їм цього зробити. Докладніше – у нашій розмові з активістом цього руху Василем Олійником.

– Як ви дізналися про заміський будинок родини Луценків?

– На одному з телеканалів показали, що помітили Ірину Луценко, коли вона виїжджала з цього села Стоянка, що насправді є радше елітним котеджним містечком. Ми заїхали на його територію, стали розпитувати людей, які там працюють, — будівельників, охоронців. І так дізналися про маєток.

– Чому Луценки не захотіли вас впускати?

– Ми кілька разів приїжджали під будинок Луценків. Раз побачили, як Ірина від’їжджає, раз нікого не застали. На третій раз Ірина Луценко вийшла й сказала, що у будинок нас запросити не може, тому що він не її, мовляв, у ньому вони з чоловіком лише тимчасово проживають. Сказала, що орендують його в якогось бізнесмена, який не хоче публічності.

– Пані Ірина висловила готовність запросити нас на київську квартиру, правда, після парламентських виборів 2014-го, – продовжує Василь Олійник. – І ще просила наші паспортні дані, ідентифікаційні коди, бо, мовляв, траплялися випадки, що хтось когось хотів пограбувати. Ми були готові їх надати, але це, на жаль, нічого не змінило. Здається, Луценки не хотіли, щоб громадськість дізналася правду про їхнє житло та побачила, як воно виглядає зсередини.

Звичайно, ми були розчаровані, адже наша мета — показати людям, що після Революції Гідності політики стали іншого гатунку, вони чесні й відкриті. Ми щиро сподівалися, що Юрій Луценко – людина, яка сиділа в тюрмі за режиму Януковича, була активним учасником Майдану, таки запросить нас у гості. Але не склалося.

– Ви, зазвичай, попереджаєте героїв програми, що ви до них заїдете в гості? Чи можна відмову пояснити тим, що в певний момент людина просто не готова прийняти гостей?

– Про перший візит не повідомляємо. Ми приходимо й завдяки непередбачуваності намагаємося побачити реакцію господаря, наскільки він готовий відкритися, впустити нас всередину свого житла, показати його, чи загалом готовий спілкуватися. Є ж такі, які одразу кажуть: “Ні, не хочемо з вами розмовляти”. Але якщо людина відкрита, лише в конкретний момент їй впускати нас незручно, то ми домовляємося про час і приїжджаємо ще раз. Однак із Луценками на жоден час домовитися не вдалося.

– Чи правду сказала Ірина Луценко про те, що житло належить не її родині?

– Ні. Після того, як відкрили реєстри нерухомості, ми взяли витяг, де вказано, що будинок належить її батькові Степану Нарембіку, а не якомусь там бізнесмену, котрий не хоче публічності, як нам говорили. – Що відомо про цей маєток?

– По кадастровій карті видно, що на Нарембіка зареєстровані дві земельні ділянки – одна 0,26 га, а друга – 0,24 га. Площа будинку – 859 квадратних метрів. У декларації Юрія Луценка будинок такою площею вказаний як орендоване родиною житло.

– Скільки може коштувати земельна ділянка з такою нерухомістю?

– Земельні ділянки в цій місцевості коштують від 3 до 8 тисяч доларів (75-200 тисяч гривень) за сотку залежно від розташування. Сам будинок гарний – з пристойним ремонтом та дорогим цегляним парканом з кованими елементами. Ми не замовляли оцінку будинку в експертів, однак, якщо переглянути оголошення про продаж житла в цій місцевості, то побачимо, що ціна на елітні будівлі, на кшталт тієї, що в Луценка, стартує з 14–15 мільйонів гривень.

Ірина КОВАЛЕНКО

P. S. Про батька Ірини Луценко – Степана Нарембіка – публічної інформації вкрай мало. Відомо, що до 2007 року він очолював ВАТ “Дубновантажавтотранс”, у 2008 році певний час був власником ТОВ “Бізнес-центр “Лотос” і в 2009 – 2010 роках – ТОВ “Українські новітні телекомунікації”.  Пізніше власницею обох бізнесів стала Ірина Луценко.

Тепер же в ЗМІ спливла інформація, що кінцевим бенефіціаром компанії “УНТ” став Валерій Кулаков – помічник на громадських засадах народного депутата від групи “Відродження”, екс-регіонала Володимира Зубика. Останній, кажуть, є бізнес-партнером Луценка.

* До речі

Юрій Луценко задекларував 76,4 тисячі гривень доходів у 2015 році, його сім’я – понад 3 мільйони гривень. Серед власності теперішнього Генпрокурора вказані лише дві квартири площею 21,7 і 181 квадратних метрів. Родина ж Луценка, виходячи з декларації, володіє земельною ділянкою 0,08 га і житловим будинком на 203,9 квадратного метра. Ще у власності родини Луценка дві квартири – на 181 і 92,2 квадратного метра і дача на 43,44 “квадрата”.
Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі