У чорній бухгалтерії є й нинішня владна еліта – політолог

Документи чорної бухгалтерії “Партії регіонів” можуть довести, що режим Януковича обслуговувала частина тодішньої опозиції.

Про це у коментарі Gazeta.ua розповів політолог Віктор Таран.

“Оприлюднено лише 3% чорної бухгалтерії “Партії регіонів”. У документах немає жодної принципово нової інформації. Експертне середовище й раніше знало, що Копатько – соціолог “регіонів”, Мустафін, Грановський – теж працювали з ними. Але це сигнал для політичної еліти, що є правдива інформація, яку оприлюднять. Має їх змусити зменшити політичний апломб. Такий крок важливий напередодні трьох голосувань: за пакет судової реформи, меморандум з МВФ та пакет з переліком змін до законів, які передбачені на виконання програми уряду Гройсмана”, – сказав він.

Насправді у списку отримувачів грошей від “Партії регіонів” є більшість нинішньої владної еліти, переконаний політолог.

“Чудово розуміємо, гроші брали й партії тодішньої опозиції. Але не особисто Тягнибок, Турчинов чи Кличко. Були посередники. Якби побачити їх прізвища, по орбітах впливу можна зрозуміти, хто отримував. Модель спрацювала б, якби порівняти, яким чином фракції голосували за ті чи інші закони при Януковичу. Показовим міг би стати закон про трансфертне ціноутворення. За нього голосувала частина опозиції, у тому числі “Свобода”. Говорили, що голосують, бо вважають це правильним. Довести факт політичної корупції на цьому голосуванні не могли. А якби побачити амбарну книгу, де напередодні голосування зайшли кошти “Свободі”, можна було б довести, що частина опозиції обслуговувала режим Януковича. Але для цього треба мати всі документи, а не 3%”, – наголосив Таран.

Нагадаємо, колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак передав НАБУ чорну бухгалтерію Партії регіонів. Документи свідчать про витрати політсили на хабарі. У матеріалах фігурують десятки колишніх і нинішніх посадовців найвищого рівня.

   

Залишити коментар

Кометарі