Французи звинувачують представника “Народного фронту” в незаконному захопленнi їхнього пiдприємства

У лавах партiї Яценюка — корупцiйний скандал. Його фiгурантом став Георгiй Логвинський. Депутата пiдозрюють у рейдерському захопленнi лiкеро-горiлчаного заводу в Черкаськiй областi, яким донедавна володiла французька компанiя, зазначає газета Експрес.

Як повiдомив народний депутат вiд БПП Сергiй Лещенко, нинi французи вiдвойовують в українських судах своє право на володiння пiдприємством. Посол Францiї в Українi особисто стежить за перебiгом подiй у цiй справi.

— Якi факти свiдчать про причетнiсть Георгiя Логвинського до захоплення лiкеро-горiлчаного заводу та коли ця iнформацiя випливла на поверхню? — питаємо Сергiя Лещенка.

— Про те, що компанiя “Бельведер Україна” (а це “дочка” потужного французького виробника алкогольних напоїв “Marie Brizard Wine & Spirits” — “MBWS”) звинувачує Логвинського в рейдерських атаках, вiдомо щонайменше рiк. Компанiя надсилала листи-скарги керiвництву Парламентської асамблеї Ради Європи, а також прем’єр-мiнiстровi України, уже колишньому, Арсенiєвi Яценюку. Я особисто бачив цi листи.

Насправдi боротьба за Черкаський лiкеро-горiлчаний завод триває вже декiлька рокiв. Французи придбали його ще 2007 року. Вклали в модернiзацiю цехiв, а фактично — у будiвництво сучасного пiдприємства, 11 мiльйонiв євро. Усе було добре. Завод працював на повну потужнiсть. Але вдарила фiнансова криза 2007 — 2009 рокiв, яка зачепила й “MBWS”. Компанiя загрузла в боргах, у скрутному становищi опинилась i її “дочка” — “Бельведер Україна”.

Кредитори українського представництва iнiцiювали процедуру банкрутства. Хоч найбiльше “Бельведер Україна” заборгувала материнськiй фірмі, трохи — Державнiй службi зайнятостi та податковiй iнспекцiї, питання про визнання компанiї банкрутом порушила маловiдома фiрма “Рафiнад-Медiа”. Вона заявила, що начебто надавала “Бельведеру” рекламнi послуги на 9,4 мiльйона гривень, але не отримала цих грошей.

Керiвництво французької компанiї запевняє, що рекламнi послуги цiєї фiрми — фiкцiя, i борг перед нею фiктивний. Однак завод виставили на продаж. Його придбала компанiя “Авiгаль”, серед акцiонерiв якої ще за кiлька мiсяцiв до аукцiону значився нардеп Логвинський, а спiвзасновником виступала його дружина — Ганна Юдкiвська, суддя вiд України в Євросудi.

— Тобто тепер завод належить компанiї “Авiгаль”, за якою стоїть Логвинський?

— Нi, компанiя “Авiгаль” придбала завод за смiховиннi грошi — 244,5 тисячi — i поспiхом перепродала його iншим власникам. Є iнформацiя, що це лише номiнальнi власники, а контроль над пiдприємством далi зберiгає Логвинський. До слова, нинi завод здатен генерувати тiльки горiлчаної продукцiї на понад 1,9 мiльярда гривень за рiк. Чистий прибуток при цьому становитиме 380 мiльйонiв гривень. Тепер Логвинський нiбито хоче продати пiдприємство за 7 — 8 мiльйонiв доларiв.

— А що кажуть французи?

— Компанiя “Бельведер Україна” нормалiзувала свою фiнансову ситуацiю й запропонувала кредиторам розплатитися за всiма боргами. До речi, нинi її акцiї торгуються на бiржах Парижа й Лондона, а капiталiзацiя досягає 460 мiльйонiв євро. Торiк французи почали судову боротьбу за завод — подали апеляцiю на рiшення про його продаж з аукцiону. Апеляцiйний суд скасував результати аукцiону. Цiкаво, що iнтереси компанiї “Рафiнад-Медiа”, яка iнiцiювала банкрутство, представляла в судi юрист Марiя Швець — помiчник народного депутата Георгiя Логвинського. Її докази видалися суддям непереконливими.

Однак керiвництво “MBWS” не поспiшає радiти рiшенню суду, яке скасувало аукцiон. Французи кажуть, є ще багато перешкод, пов’язаних iз великою кiлькiстю нових власникiв, яким був перепроданий завод. Судовий процес у справi триває. У ньому беруть участь представники посольства Францiї. Сподiваюся, присутнiсть дипломатiв унеможливить корупцiйнi змови та стримуватиме суддiв вiд того, щоб ухвалювати незаконнi рiшення.

Наталiя ВАСЮНЕЦЬ

   

Залишити коментар

Кометарі