Раптово закладені вуха можуть свідчити про низку проблем

Дуже часто на цей симптом люди не зважають. Мовляв, нічого страшного, коли вухо заклало — пройде! А от лікарі-отоларингологи не радять легковажити таким симптомом. То про що сигналізує закладення вуха та чи можна в домашніх умовах зарадити цьому? Про це у розмові газети Експрес з Юрієм Соколовським, членом Українського товариства лікарів-отоларингологів.

— Чому вухо інколи закладає?

— Закласти вухо може, коли починається нежить, закладає носа, — тоді барабанна перетинка теж втягується і немає вентиляції. Тому насамперед треба пролікувати застудне захворювання, і все минеться. Удома, скажімо, можна робити інгаляції — дихати над парою розчиненої у воді соди або звареної картоплі, — одразу допомагає. Закладати вухо може й через різке видування носа. Гіпертонічна хвороба теж може давати такі відчуття, особливо, коли тиск підвищується.

— Та все ж, про які небезпеки може попереджати цей симптом?

— Найнебезпечніше раптове закладення вух, яке стається при повному здоров’ї. Нині дуже поширена проблема втрати гостроти слуху через тривале користування навушниками, адже вся молодь зараз ходить у них і слухає голосно музику, у такий спосіб притуплюючи гостроту своїх слухових рецепторів. Зазвичай це вже незворотній процес. Тому до лорів через зниження слуху чи його втрату звертаються молоді пацієнти, у 20 — 40 років.

У спеку ми будемо виїжджати відпочивати до водойм. Тим, у кого у вусі є сірчаний корок, треба остерігатися потрапляння води у вуха. Бо може виникнути закладення вуха аж до втрати слуху, оскільки сірка, яка є у вусі, може утворити пролежень. Та це — один із найлегших симптомів, бо коли корок видалити, то людина одразу чує. Але коли людина досить довго хворіла й мала якусь ваду вуха (це може бути перфорація барабанної перетинки), то при потраплянні води всередину слухового проходу розвиватиметься запалення. Тому їм ні в якому разі не можна пірнати у воду. Також, не можна промивати водою хворе вухо, коли з нього витікає гній. Ще дуже часто причиною закладення вух можуть бути грибкові захворювання, які при потраплянні у вуха води загострюються.

— Ви згадали про сірчаний корок. Чому він виникає і як його видалити?

— Сірчаний корок сам виходить, це фізіологічний, захисний процес, а не якась патологія. Тільки якщо в когось є звужений слуховий прохід, корок не може вийти самостійно. Позбутися цієї ситуації можна в умовах поліклініки, де кваліфікований лікар промиє вухо. До речі, прочищати слухові проходи різними голками, шпильками, сірниками, тампонами для вух не рекомендується. Бо якщо є сірчаний корок, ви тим самим його заштовхуєте ще далі й може одразу виникнути запалення. Тому не бажано в такий спосіб чистити вуха.

— Як можна перевірити гостроту слуху, коли людина здогадується, що стала недочувати?

— У сурдологічному кабінеті, де лікар-сурдолог зробить обстеження у вигляді аудіограми та в разі виявленої вади слуху скерує на відповідне лікування. А якщо раптово пропав слух, без видимих на те причин, одразу слід звернутися до лікаря на обстеження. Бо що скоріше розпочнете лікування, то легше й швидше можна буде відновити слух.

Ірина ШЕЛУПЕЦЬ

   

Залишити коментар

Кометарі