Скільки українців перебувають у тюрмах Кремля: шокуюча цифра

Станом на кінець квітня 2016 року на території Росії перебували 5216 затриманих і засуджених громадян України.

Ці дані наводить Департамент консульської служби МЗС у відповідь на запит журналістів Тиждень.ua.

За інформацією закордонних та консульських установ України в РФ, найбільше українців відбувають покарання на території Росії за скоєння крадіжок (ст. 158 КК РФ). Сайт  24tv.ua

Також українці в Росії відбувають покарання за збут наркотиків (ст. 228 КК РФ), розбій (ст. 162 КК РФ), грабіж (ст. 161 КК РФ), умисне заподіяння тяжкої, середньої тяжкості шкоди здоров’ю (ст. 111, 112 КК РФ), контрабанду (ст. 188 КК РФ).

У зовнішньополітичному відомстві також зауважили, що українців в Росії затримували і засуджували за вбивства (ст. 105 КК РФ), шахрайство (ст. 159 КК РФ), неправомірне заволодіння транспортними засобами (ст. 166 КК РФ), порушення правил дорожнього руху та експлуатації транспортних засобів (ст. 264 КК РФ), насильницькі дії сексуального характеру (ст. 132 КК РФ), хуліганство (ст. 213 КК РФ).

В той же час, у МЗС зазначили, що їм невідомі факти щодо засудження чи затримання українців через обвинувачення у застосуванні заборонених методів і засобів ведення війни.

“Інших повідомлень російських компетентних органів про обвинувачення і засудження громадян України на території РФ за застосування заборонених методів і засобів ведення війни та місць їх утримання до ЗДУ (закордонні дипломатичні установи – ред.) в РФ не надходило”, — наголосили в МЗС.

За їх даними, наразі єдиним обвинуваченим у застосуванні таких засобів (ч.1 ст. 356 КК РФ) був Сергій Литвинов, проте його кримінальне переслідування припинили у зв’язку з відсутністю складу злочину. Але українця не відпустили, вже влітку 2015 року йому висунули нові звинувачення у справі про розбій і засудили до позбавлення волі строком на 8,5 років з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

   

Залишити коментар

Кометарі