Скільки засіяних полів в Україні перебувають у “тіні”

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” оцінює загальну площу тіньової обробки земель сільськогосподарського призначення в сім мільйонів га. А втрати коштів місцевими бюджетами внаслідок несплати податків у цьому сегменті — в 2 млрд гривень на 2015 рік. Про це повідомив генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький.

Він зазначив, що, виходячи з даних офіційної статистики, аграрії щороку засівають сільгоспкультурами до 28 млн га. Але водночас зареєстровані лише 21 млн га сільгоспземель.

“Виходить, що в тіньовий обробці є 7 млн га… Це фактично означає втрату трьох типів податків сільськими громадами”, – сказав пан Висоцький.

Серед таких податків — єдиний податок 4-ї групи (цілком надходить до бюджетів сільських громад) і податки з доходу фізосіб, які нараховуються з орендної плати за землю та із заробітної плати співробітникам, адже вони офіційно не наймаються, повідомляє прес-служба УКАБ.

Таким чином, за підрахунками УКАБ, минулого року до місцевих бюджетів сільгосптоваровиробники в вигляді податків скерували 6,1 млрд гривень, а втрати цих бюджетів при цьому склали два мільярди гривень.

Цьогоріч, якщо ситуація не зміниться, і ці 7 млн га залишаться неоформленими, то внаслідок збільшення ставок бюджети можуть недоотримати 3,6 млрд гривень.

Експерти вважають, що ситуацію з тіньовим сегментом посилюють, серед інших, проблеми з процесом реєстрації земель. Також, за словами гендиректора Індустріальної молочної компанії Алекса Ліссітси, все ще залишається невирішеним питання нормативно-грошової оцінки.

“Одна справа – нормативно-грошова оцінка в Луганській області, яка залишається без змін вже 25 років, і інше питання – Рівненська або Хмельницька область, і що можна заробити на 1 га землі в Хмельницькій області, і скільки – в тій же Луганській. Це непорівнянні показники”, – зазначив експерт.

За його словами, Держгеокадастр вже відпрацював нову нормативно-грошову оцінку та її необхідно ухвалювати і втілювати в життя.

Гендиректор агрохолдингу “Мрія” Саймон Чернявський і виконавчий директор компанії AgricomGroup Петро Мельник сходяться на думці, що для вирішення проблеми в “детінізації”, перш за все, мають бути зацікавлені місцеві влади.

В асоціації УКАБ вважають, що збільшити надходження до місцевих бюджетів від тих агровиробників, які зараз працюють “в тіні”, може допомогти введення мінімального податкового соціального зобов’язання з 1 га земель.
Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі