Якою буде вступна кампанiя – 2016: основні зміни. Абітурієнтам на замітку.

Цього року всi абiтурiєнти подаватимуть документи для вступу через iнтернет, а для пiльговикiв запровадили квоти, пише газета “Експрес”.

Якою буде вступна кампанiя — 2016, розповiла мiнiстр освiти i науки Лiлiя Гриневич. Так, цього року всi абiтурiєнти подаватимуть документи для вступу через iнтернет, а кiлькiсть вишiв, до яких можна подати заяви, вже не обмежуватимуть п’ятьма. Також скасовано позаконкурсний вступ до вищих навчальних закладiв, натомiсть уведено систему вступу за квотами для осiб, якi мають хвороби, що перешкоджають проходженню ЗНО, а також для дiтей-сирiт та учасникiв бойових дiй.

“Так, ранiше цi 15 заяв треба було подати максимум до п’яти навчальних закладiв, а тепер можна по однiй хоч у всi 15. Що це змiнює? Попереднє обмеження призводило до того, що, коли хтось бажав використати всi 15 заяв, вiн повинен був збiльшувати кiлькiсть спецiальностей, на якi подає документи. А iдея цьогорiчних змiн полягає в тому, що вступникiв мотивують обирати не унiверситет, а спецiальнiсть, щоб людина ставила головною метою не те, аби вступити хоч на якийсь факультет, а щоб здобути фах, який їй найближчий до душi”, — зазначає головний експерт групи “Освiта” РПР Володимир Бахрушин.

Зі слів В. Бахрушина, “позаконкурсний вступ передбачав, що всiх осiб пiльгових категорiй, якi подавали документи для вступу, автоматично зараховували на бюджетну форму навчання. А квоти, якi тепер запроваджують, означають, що для пiльговикiв буде лише певна кiлькiсть мiсць. Умови прийому на навчання до вищих навчальних закладiв України в 2016 роцi передбачають, що вона не повинна перевищувати 5%. Таким чином, пiльговики не перешкоджатимуть тим, хто вступає за загальним конкурсом”.

“Вважаю такий пiдхiд логiчним. Однак є нюанс стосовно визначення категорiй осiб, якi вступатимуть на особливих умовах. Зокрема, є ризик щодо тих, що мають хвороби, якi перешкоджають проходженню ЗНО. Нема сумнiву, що такi абiтурiєнти повиннi мати окремi умови, та є проблема з чеснiстю українських лiкарiв, якi можуть видати довiдку про хворобу й здоровiй дитинi. Наразi її вирiшення ще не знайшли”, — каже він.

Окрім того, В. Бахрушин наголосив, що вступна кампанiя триватиме вiд 11 до 27 липня. “Однак для абiтурiєнтiв, якi вступають на спецiальностi, де передбачено проведення спiвбесiди або творчих конкурсiв, прийом документiв закiнчиться вже 20 липня. У порiвняннi з минулорiчою цьогорiчну вступну кампанiю скоротили майже вдвiчi — ранiше вона тривала мiсяць, а тепер буде лише 16 днiв. Думаю, це пов’язано з тим, що документи подаватимуть суто через iнтернет. Оскiльки напливу абiтурiєнтiв i черг не буде, нема сенсу чотири тижнi тримати приймальнi комiсiї. З цього погляду вважаю рiшення мiнiстерства правильним”, — зазначає експерт.
Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі