Що можна купити на 100 доларів у різних країнах світу? Цікаво!

Той, хто не заробляє, – однаково має витрачати і наповнювати “споживчий кошик” своєї родини. Що в нього може потрапити, якщо грошей обмаль?

“Подробиці тижня” провели “доларове дослідження” – в різних країнах світу наші кореспонденти витрачали одну і ту ж суму – 100 доларів. За кордоном ми купували одне й те саме (стандартний набір продуктів на тиждень, витрати на траспорт і зв’язок, плюс – відпочинок). Ми зумисно не робили цього в Україні, кожен, хто тут живе і без експериментів знає, що може купити за приблизно 850 гривень. З одного боку, враховуючи нинішній курс долара в Україні, – на “сотню” можна доволі непогано скупитися навіть попри зростання цін. Та є й – інший бік медалі. Отже, що таке “100 доларів” в Росії, Німеччині та Сполучених Штатах – матеріали наших журналістів із цих країн, а потім – знову повернемося до України:

100 доларів – багато це чи мало в російській столиці? Хто може про це знати краще домогосподарки? Йдемо до звичайної московської квартири – середньостатистичної родини.

Це – молоде подружжя. Чоловік працює журналістом, дружина – господарює вдома. Сторінку з нашим переліком харчів і засобів гігієни Настя проглядає за одну секунду. Нічого нового – це її стандартні покупки.

Анастасія Соловей, мешканка Москви:

Это не так уж и мало, но и не много для Москвы. Средняя зарплата в Москве – 30 000 рублей – в районе тысячи долларов.

Для чистоти експерименту йдемо не до супермаркетів, а у так звані, “соціальні” магазини. Шукаємо, де дешевше.

Анастасія Соловей, мешканка Москви:

Здравствуйте, будьте добры, палочку “Московской” колбаски. Затем батон. Конфеты шоколадные нужны. Килограмм, вкусные, вкусные.

Купуємо ще яблука, апельсини, молоко, сметану, печиво та пиво. Все. Майже півтори тисячі немає.

Купуємо засоби гігієни – мило, туалетний папір, шампунь та зубну пасту. Ще 400 рублів (приблизно 10 доларів) – на квиток у кінотеатр. Хоча б раз на тиждень московська родина має собі це дозволити. І наступну тисячу витрачено.

Анастасія Соловей, мешканка Москви:

Для Москвы – не такая уж большая сумма. Прошлись по магазинам, купили минимальный набор продуктов, купили проездной на метро на неделю. Зашли попить кофе, съесть блинчик в кафе. Не разгоняясь 500 рублей с человека. По большому счету, слишком мало.

За один такий шоп-тур Настя витратила 3 тисячі 200 рублів – тобто сотню доларів. Придбали все, що планували. Ще 300 рублів залишилося.

100 доларів у Росії – це приблизно 3 з половиною тисячі рублів. Тобто – 5-та частина середньої зарплати.

У Німеччині – на 100 доларів – нічого не купиш. Американську валюту треба спочатку поміняти на єдину європейську. Середній курс – 1,3. Тож на витрати маємо 75 євро.

Продовольчі та побутові товари – одна із вагомих статтей бюджету німців. За даними соцопитувань, кожна родина щомісяця залишає в супермаркетах більше чотирьохсот євро.  А це – 5-та частина середньої зарплатні, яка в Німеччині становить 2 тисячі євро. Ми спробуємо купити мінімальний набір продуктів на 3-4 дні і перевірити – скільки він коштує. Йдемо до магазину для середнього класу – саме у таких зазвичай скуповується більшість німців. Беремо звичайні помідори, огірки та моркву – по 2 євро за півкілограма, а ще та кілограм картоплі – за півтора. Поруч лежать біологічно чисті овочі, втім вони коштуєть удвічі дорожче. Кладем у візок буханець чорного хліба та багет. У відділі фруктів зважуємо – кілограм яблук та апельсинів – їхня ціна однакова  – по 2 євро за кілограмм. Далі  – м’ясні ряди – кілограм свинини – за 6 євро – та ковбаса.

Ще у нашому списку – пакет соку, молоко та  сметана. На десерт – шоколадні цукерки – беремо кілограм – психологи радять: солодке допомагає побороти депресію під час кризи – і півкілограма печива.

На поличках вибираємо недорогий шампунь – 4 євро , зубну пасту та мило – на 2 євро. А також  –  упаковку туалетного паперу і найдешевшу пачку прального порошку – за 9 євро. Тепер – до каси.

Все купили, візок повний, настав час розплати. Виявляється, продукти харчування, яких вистачить на 3-4 дні, та побутові товари на тиждень – коштують  чималу суму.

На продукти харчування та побуту ми витратили майже 60 євро. На все інше залишилося 15.

На 15 євро – в Німеччині – особливо не розкошуєш.   Проїздний квиток на всі види транспорту на тиждень – коштує 25, вже на вистачає. Утім, на ці гроші – можна піти  в кіно – квиток на вечірній сеанс – обійдеться у 5 євро; випити каву з тістечком – ще п”ятірка, стільки ж  –  поїсти в кафе швидкого харчування. Ось і витратили 100  доларів.

100 доларів у Німеччині – це приблизно 76 євро. Тобто – 26-та частина середньої зарплати.

Світова фінансова криза розпочалася в Америці – в Америці вона і починає завершуватись. Деякі товари подорожчали, інші навпаки – подешевшали. 100 доларів – перевіримо, на що їх вистачить.

У країні споживачів – Сполучених Штатах – безліч можливостей зекономити. Наприклад – ходити до супермаркетів, де харчі продають за гуртовИми цінами. Але для цього потрібно сплатити річний внесок 50 доларів.

Ми ж вирушаємо – до звичайного американського магазину.

Тут знімати усередині заборонено. Використовуємо приховану камеру. Збираємося купити мінімальну кількість продуктів і побутової хімії, яких вистачило б на тиждень. Ціна на один і той самий продукт може суттєво відрізнятися. Наприклад, ось така упаковка молока, коштує один долар 59 центів. Утім, якщо молоко натуральне, тобто “органік”, як кажуть в Америці – уже чотири. Кілограм апельсинів – долар 65. Кілограм свинини – 10 доларів.

Ось такий пучок – два долари. Туалетний папір – долар за рулон. Шампунь – п’ять з половиною. Зубна паста – майже чотири. На касі до цієї суми додадуть ще кілька доларів – це податок. Віддаємо гроші – прощавай сотне.

Усе це коштує 74 долари 52 центи. На транспорт, мобільний зв’язок і розваги залишилось 25 доларів 48 центів.

Якщо порівнювати з Німеччиною і Росією – це – найбільша економія. Долар у Сполучених Штатах, навіть під час кризи – залишається твердою валютою.

100 доларів у Сполучених Штатах Америки. Співвідношення до середньої заробітної плати у цій країні – приблизно таке саме, як і у Німеччині. Це – 27-ма частина тієї суми, яку заробляють американці.

Тепер підсумуємо, – “100 доларів” для Німеччини – це 26-та частина середньої заробітної платні в цій країні. “100 доларів” у Сполучених Штатах – майже те саме, – 27-ма частина зарплати американців. У пересІчних росіян “100 доларів” – це 5-та частина середнього заробітку.

І тепер погляньмо на ситуацію в Україні. За даними Держкомстату – нині середня заробітна плата українців складає 1800 гривень. Отже, “100 доларів” у нашій країні – це половина середньої зарплати і трохи більше, ніж “середня пенсія”.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі