Чи вплинуть санкції на депутатів-прогульників (відео)

Депутатам почали платити лише за фактично відроблений час. Проте, схоже, парламент, де кожен п’ятий — мільйонер, це не злякало.

Ті, хто сумлінно ходять на пленарні засідання, вимагають ще жорсткіших санкцій.

Традиційна парламентська процедура — письмова реєстрація. Депутати мають показувати посвідчення і тоді ставити біля свого прізвища підпис. Те, що замість відсутнього депутата може ставити автограф помічник — виключено.

Тепер це не просто фіксація присутності, за цими даними нараховуватимуть зарплату. А для прогульників штраф — 700 гривень.

Антон Геращенко каже, що штраф — погана мотивація. Бо для більшості парламентарів це не гроші. Зрештою, можна прийти на роботу і забути поставити підпис.

За підрахунками журналістів, Віктор Пинзеник — найсумлінніший депутат. Він вважає, що платити за відроблений час правильно. Проте, навряд чи це стимулюватиме прогульників. Та й робота депутатів — не лише кнопки натискати.

 

Дмитро Ярош — у першій трійці прогульників. Пояснює: працює на окрузі та допомагає фронту, а мандат цьому сприяє.

Братів Добкіних у парламенті бачать рідко. Сергій Клюєв зник після звинувачень в корупції. А загалом, в Раді набереться до сотні депутатів, які тут бувають не часто.

Проте навіть ті, хто ходять, не завжди голосують. Одні журналістам інтерв’ю роздають, інші — в буфеті сидять.

11 травня депутати запропонували спікеру нові методи. Одні радять штрафувати тих, хто не голосував. А от перший заступник голови парламенту радить вивішувати списки ледацюг.

Інша заступниця Парубія впевнена — усі санкції недієві. Виборці мають думати, за кого голосують. А щоб це полегшити, треба змінити виборчий закон. Голова Верховної Ради пообіцяв подумати над усіма пропозиціями.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі