А звідки ці міністри? Цікаво!!!

В уряді Володимира Гройсмана найбільше уродженців Західної України, що давно живуть і працюють у Києві

Кабмін, який нещодавно почав керувати країною, — один із найбільших у нашій новітній історії. Кількість віце-прем’єрів довели до шести, а загальна чисельність уряду сягнула 23 осіб, повідомляє газета Експрес.

Вихідці з яких регіонів відтепер керують Україною? Ми проаналізували це з політологом Володимиром Бардачуком.

— Почнімо з керівництва уряду — які регіони репрезентують ті семеро осіб, які слово “міністр” мають лише в назві посади, а насправді є над міністрами?

— У керівництві уряду найбільше уродженців столиці й Київської області — це віце-прем’єр-міністри В’ячеслав Кириленко, Павло Розенко та Іванна Климпуш-Цинцадзе. Остання, щоправда, має закарпатське коріння — віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції є донькою українського дипломата початку 1990-х Ореста Климпуша та онукою команданта Карпатської Січі (військо Карпатської України в 1938 — 1939 роках) Дмитра Климпуша.

Ще двоє політиків походять із Вінниччини. Це прем’єр-міністр Володимир Гройсман та віце-прем’єр-міністр з питань АТО і окупованих територій Володимир Кістіон. Перший переїхав до Києва щойно у 2014 році, а другий — аж тепер, після призначення у Кабмін.

Степан Кубів — перший віце-прем’єр-міністр — міністр економічного розвитку і торгівлі народився на Тернопільщині, але більша частина його дотеперішнього життя минула на Львівщині.

Геннадій Зубко — віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства є уродженцем Миколаєва, але більшу частина життя та кар’єри провів на Житомирщині.

— Отже, у вищій ланці уряду — київсько-вінницьке домінування. А яка ситуація з міністрами?

— Тут теж не бачимо дуже широкого представництва регіонів, однак домінують уже не кияни, а люди, які приїхали до Києва з регіонів і зробили тут кар’єру — давно чи зовсім недавно. Найбільше міністрів так чи інакше пов’язані із Західною Україною, тож розгляньмо спершу цю групу.

Уродженцями Львова є одразу три міністри. Володимир Омелян — міністр інфраструктури — 37 років тому народився у Львові, здобув у рідному місті дві вищі освіти, а після цього почав працювати на низових посадах у МЗС, у Києві. Львів’янин Остап Семерак — міністр екології та природних ресурсів — першу спеціальність (фізика) здобув у рідному місті, а другу (магістра політології) — вже у Києві. Відтоді й осів у столиці. 50-річня Лілія Гриневич — міністр освіти та науки — є уродженкою Львова, що 2002 року переїхала до Києва.

Міністр юстиції Павло Петренко — уродженець Чернівців. Із 2001 року займався юридичною практикою в Києві. Міністр інформполітики Юрій Стець народився і зростав на Тернопільщині, а друга половина його життя розділена кар’єрою в Чернівцях і Києві.

Міністр культури Євген Нищук народився в Івано-Франківську, а все його доросле життя — від здобуття акторської освіти — триває в Києві. Ігор Насалик — міністр енергетики та вугільної промисловості — є уродженцем Кіровоградщини, натомість освіта, бізнесова й політична кар’єри пов’язані переважно з Галичиною — у Львові здобув фах інженера оптоелектронних систем і починав бізнес, у Рогатині в Івано-Франківській області провадив свій бізнес, Калуш (у тій самій області) очолював як міський голова.

— А чи належно представлені серед міністрів східний і південний регіони?

— Представлені непогано, от тільки представництво це обмежене двома-трьома областями. Найбільше міністрів — пов’язаних із Харківщиною. Арсен Аваков — міністр внутрішніх справ — вірменин, народжений в азербайджанській столиці Баку. В українську політику він прийшов як харків’янин — у 2005-му Віктор Ющенко призначив його, місцевого бізнесмена, керувати Харківською областю.

Генерал Степан Полторак — міністр оборони — є уродженцем Одещини. Як військовик служив у різних регіонах (його освіта й кар’єра до 2014 року пов’язані з внутрішніми військами МВС), а з 2002 року очолював Академію внутрішніх військ у Харкові. Це, вочевидь, дало поштовх новому витку його кар’єри.

Ще двоє міністрів народилися на Сході й Півдні, однак сформувалися в Центральній Україні, куди їх закинула доля. Андрій Рева — міністр соціальної політики — уродженець Харківщини, у радянський час закінчив Ленінградське вище військово-політичне училище, але далі вся кар’єра була цивільна й розвивалася на Вінниччині. Вадим Черниш — міністр з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб — народився на Миколаївщині, але його дотеперішня юридична і політична кар’єри проходили на Кіровоградщині.

— Хто ж серед міністрів народився на землях Центральної України?

— Таких троє. Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко і міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий — кияни. Другий, щоправда, свою політичнну кар’єру значною мірою зав’язав на Полтавщину, де народився його батько. Там Кутовий у 2012 і 2014 роках ставав депутатом ВР від мажоритарного округу. А ще Ігор Жданов — міністр молоді та спорту. Він уродженець Вінниччини (на диво, не один із друзів Гройсмана!), та більшу частину життя — уже киянин.

Крім уродженців України, маємо і двох, так би мовити, імпортних міністрів. Міністр закордонних справ Павло Клімкін народився в російському Курську. 24-річний випускник фізтеху одного з московських вишів переїхав до Києва, бо тут була вакансія в Інституті електрозварювання імені Патона. За якийсь час знайомі запропонували спробувати себе у Міністерстві закордонних справ. А міністр фінансів Олександр Данилюк — уродженець молдовського міста Григоріополя (нинішня територія сепаратистської “Придністровської Молдавської Республіки”).

Андрій ГАНУС

   

Залишити коментар

Кометарі