20 цікавих фактів про вітаміни і мінерали, які слід знати!

1. В ході недавніх досліджень з’ясувалося, що хоча кальцій і корисний для кісток, але вітамін К є більш корисним. Прощавай, молоко, привіт, банани!

2. У 1912 році польський біохімік Казимир Функ вперше ввів поняття вітамінів. Він називав їх «vital amines» тобто «аміни життя».

3. Деякі дослідження показали, що крем «Медерма» (містить вітамін Е і екстракт цибулі) насправді не потрібен при загоєнні шрамів.

4. Попадання на шкіру вітаміну Е викликає дерматит приблизно у 30% людей. Джерело vk.com

5. Нестача йоду може викликати захворювання щитовидної залози, при якому опухає шия. Він також може викликати уповільнення зростання у дитини.

6. Для поповнення нестачі йоду була введена у вжиток йодована сіль, і з тих пір середній IQ на планеті виріс.

7. У чоловічому організмі вітамін Д взаємопов’язаний з тестостероном. Чим більше сонячного світла отримує чоловік, тим вищий його рівень тестостерону.

8. Якщо потримати банани на сонці, в них збільшиться кількість вітаміну Д

9. НАСА змушувало своїх астронавтів їсти глину, щоб зміцнити кістки в стані невагомості.

10. В екстремальних умовах чай із соснових голок може бути джерелом вітаміну С. Також вважається, що соснові голки запобігають цингу.

11. У сценах з вживанням кокаїну актори зазвичай використовують порошок лактози. У разі непереносимості лактози використовується порошок вітаміну В.

12. Вживання в їжу печінки полярного ведмедя могло б вас убити через неймовірно високий вміст в ній вітаміну А. Ескімоси зазвичай закопують печінку після розбирання туші, щоб її не з’їли собаки.

13. Щоб отримати передозування калію, треба з’їсти 400 бананів за 30 секунд.

14. Стронцій, як елемент споріднений кальцію, іноді призначають при лікуванні переломів і для зміцнення кісток. У деяких випадках він діє ефективніше, ніж кальцій!

15. Порція перцю чилі містить в 400 разів більше вітаміну С, ніж порція апельсинів.

16. При найменуванні вітамінів пропущені букви від Е до К, тому що вітаміни під пропущеними буквами виявилися або підтипами вітаміну В, або помилковими відкриттями.

17. Меліса, або чорна патока, надзвичайно корисна, хоч і є побічним продуктом при виробництві цукру. Вона містить значну кількість кальцію, магнію, вітаміну В6, калію і заліза.

18. У дев’яти печених картоплинах міститься більш ніж достатньо калорій і основних амінокислот на добу для людини вагою близько 65 кг.

19. Численні дослідження показують, що вітамін С та інші харчові добавки не знижують ризик захворювання застудою або грипом.

20. У 1990-х роках був створений «золотий рис», збагачений вітаміном А. Він міг би сприяти запобіганню дитячої сліпоти в багатьох країнах, але був заборонений через упередження проти ГМО продуктів.

   

Залишити коментар

Кометарі