“Я проти Путіна”: у Пітері пройшла антивоєнна хода (відео)

У Санкт-Петербурзі активісти з прапорами України, кримських татар, Європейського Союзу та жовто-блакитними повітряними кулями провели антивоєнний хід.

За різними даними, у першотравневому марші взяло участь від 40 до 100 осіб.
Як розповіли організатори акції, опозиція вийшла “висловити своє різке неприйняття політики російської влади, яка зробила ставку на терор у зовнішній і внутрішній політиці як на останній засіб продовження власних повноважень на тлі геополітичної поразки”.
“Люди вийшли для того, щоб допомогти своїм співгромадянам усвідомити відповідальність за наслідки військових авантюр в Україні та Сирії, що коштувало кожній із країн тисяч життів, за територіальні захоплення, що стали кричущим порушенням норм міжнародного права, за використання практики політичного заручництва, що перетворює життя громадян України на предмет торгу, за ядерний шантаж”, – йдеться на Youtube-каналі TVlive TV.
Як відомо, у цьому році демократичні сили не погодили першотравневий марш. І як тільки активісти “Демократичного Петербурга” вийшли на акцію, одразу ж були оточені ОМОНом.
“Для початку, нас оточили. У прямому сенсі слова – поліція взяла нас у кільце, повідомила, що ми – “не узгоджені”, і стала вирішувати, що з нами робити – в’язати зараз або пізніше. Повз проходили колони з відверто нацистською символікою, скандували “Путін, Батьківщина, Війна!”, але це поліцію не хвилювало, це “погоджено”. У підсумку нам вдалося переконати деяких полковників у наявності у нас права переміщатися по вулицях рідного міста. Ну і переміщалися, супроводжувані ротою ОМОНу. З прапорами України, ЄС, прапором кримських татар, жовто-синіми кульками та прапором Росії”, – написав на своїй сторінці у Facebook один із учасників ходи, російський блогер Філіп Артуа.
331297Переговори з поліцейськими вела відповідальний секретар Правозахисної ради Петербурга, член Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Наталія Євдокимова, передаєРадіо Свобода.
“Мені вдалося їх переконати, що у них немає ніяких підстав утримувати людей, які мають право пересуватися по місту. Те, що демократам у цьому році вперше не дозволили першотравневу ходу, а потім оточили і не пускали йти по Невському людей , я розцінюю як новий крок до диктатури, до поліцейської держави”, – розповіла вона.
   

Залишити коментар

Кометарі