Як обдурюють людей (Дві пляшки коли за ціною однієї)

“Я йшов по супермаркету і побачив акцію – дві пляшки кока-коли за ціною однієї. І тут я зрозумів одну важливу річ: всіх людей, які прагнуть успіху, грошей і статусу, обдурили. Тут вже тисячі разів наводилися аргументи, які грунтувалися на непотрібності дорогих речей, але справа навіть не в цьому. Ось акція з кока-колою. Йде людина по супермаркету і БАЦ! дві коли за ціною однієї, і він захотів.

Але, коли він йшов йому не хотілося. А враховуючи, що собівартість пляшки коли дорівнює десятій частці ціни, то виходить, що покупець нічого не виграє, а витрачає гроші на непотрібний йому продукт. А у компанії кока-кола все добре, вони обернули товар в гроші, отримавши менший, але миттєвий прибуток. Поїхали далі. Джерело vk.com

Можна працювати отримуючи мало грошей, можна працювати отримуючи багато грошей. за рідкісним винятком схема така, що працюєш мало, отримуєш мало, а працюєш багато отримуєш багато. У мого друга зараз проблема – є три роботи, куди його запрошують, всюди зарплата 50к, але працювати треба цілодобово, а він хоче знайти за 20, але таку, де можна байдикувати.

Схема тут така, що людину, як і в випадку з колою, змушують більше працювати за гроші, які йому не потрібні. Чому гроші не потрібні? Тому що ці непотрібні гроші будуть покривати надлишкові потреби. Людина з зарплатою 70К буде жерти і носити те ж саме, що і людина з зарплатою в 30, перевірено на досвіді близьких знайомих, але сигарети він буде купувати дорожчі на 10 гривень, куртки дорожчі на 3-4к, а пиво на 15 гривень. З’являться всякі дебільні бажання, начебто покупки піци, сходити в боулінг та інші менеджерорадості.

Будь-якому розумній людині, очевидно, що всі потреби-надмірності створені для того, щоб людині було, куди злити зайві гроші, які він заробляє, витрачаючи свій безцінний час, хоча міг би працювати три дні на тиждень і отримувати задоволення весь інший час.

Підбиваючи підсумок, була створена система цінностей, яка орієнтована на те, щоб людина прагнула конвертувати свій час ці цінності. Зроблено це було з тією метою, щоб людина більше працював і збільшував світової і державний купюрооборот.
Світу не потрібен раціоналіст, який хоче працювати і відпочивати 50/50, світ хоче айфоном і дорогим автомобілем змусити людину працювати довше і інтенсивніше.

І, звичайно, зараз з’являться люди, які переконають мене, що Айпад потрібен і незамінний, але тут все ясно, немає рабства безнадійнішого, ніж рабство тих, хто себе вважає вільним. “

 

 

 

   

Залишити коментар

Кометарі