СБУ виклала у відкритий доступ документи про аварію на Чорнобильській АЕС

До 30-их роковин Чорнобильської трагедії архів СБУ спільно з Центром досліджень визвольного руху опублікували документи про проблеми під час будівництва станції, поганий відбір і навчання працівників, порядок дій при ліквідації аварії та інші раніше закриті від людей документи.

За словами заступникаархіву СБУ Володимира Бірчака, колекцію з 32 документів розділили на три тематичні блоки: проектування і будівництво ЧАЕС; чорнобильська аварія: хронологія подій та етапи ліквідації; реакція українського населення та світової громадськості на Чорнобильську трагедію.

«Архівні документи свідчать про те, що з самого моменту початку будівництва Чорнобильська АЕС була приречена на аварійність. Можемо ствердити, що ключовою причиною аварії був комуністичний радянський режим, завдяки якому стало можливим нехтування і проектними вимогами, і технікою безпеки, і навіть загрозливими повідомленнями КГБ про критичні недоліки в будівництві та роботі ЧАЕС», — пояснює директор архіву СБУ Андрій Когут.

Доповідна записка начальника УКДБ УРСР по Києву та Київській області Бандуристова М. З. про аварійну ситуацію на 3 та 4 енергоблоках Чорнобильської АЕС (Прип’ять, 01.03.1984)

Довідка про деякі проблеми експлуатації атомних електростанцій у СРСР (Москва, 20.05.1983)

Повну колекцію документів можна переглянути на сайті електронного архіву.

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі