Путін збирається розганяти демонстрантів зброєю, яка впливає на нервову систему

Міністерство внутрішніх справ Росії планує купити систему нелетального акустичного впливу, яку найчастіше використовують для розгону демонстрантів.

Таке оголошення з’явилося на сайті держзакупівель РФ. Початкова ціна контракту — 5,1 млн рублів.

Юрист Фонду боротьби з корупцією Любов Соболь опублікувала техзавдання, в якому пояснюється призначення приладу: “Система нелетального акустичного впливу на причепі призначена для створення певних поведінкових реакцій у порушників правопорядку шляхом дистанційного формування інфранизькочастотних коливань, які впливають на центральну нервову систему”.

Іншими словами, це інфразвукова зброя. Вона здатна порушувати роботу шлунка, викликає головний біль та неприємні відчуття в ділянці різних внутрішніх органів, також може порушувати ритм дихання. А при дуже великих потужностях випромінювання і дуже малих частотах виникає блювота, запаморочення, можлива втрата свідомості.

Пристрій на відстані до 60 метрів впливає на органи, “використовуючи їх нелінійні властивості, шляхом дистанційованого формування інфранизькочастотних коливань, що впливають на нервову систему”.

Термін виконання постачальником зобов’язань щодо поставки всього обсягу товару — обмежений. На сайті держзакупівель зазначено, що кінцева дата — 1 липня 2016 року.

Автори матеріалу відзначають, що зважаючи на описи пристрою, мова йде про далекодіючий акустичний Long Range Acoustic Device (LRAD). Його застосовують у США щонайменше з 2009 року.

LRAD видає звук у 150 децибел. Шум двигунів, до прикладу, реактивного літака — близько 120 децибел, а 130 децибел можуть пошкодити слуховий апарат людини.

У кінці 2015 року стало відомо, що у 2016 році силові структури РФ в п’ять разів збільшили обсяг закупівель гранатометів для розгону масових демонстрацій. Крім того, Центр з протидії екстремізму МВС РФ отримає високотехнологічні комплекси для стеження.

Нагадаємо, 6 квітня Путін вніс в Думу законопроект, який дозволяє солдатам новоствореної Національної гвардії РФ стріляти в росіян без попередження. Нацгвардія слідкуватиме за порядком під час протестів, курируватиме приватні охоронні фірми, охоронятиме важливі державні об’єкти, боротиметься проти тероризму і екстремізму. Також до структури Нацгвардії увійдуть структури із Чечні.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі