6 реально існуючих суперздатностей людини

Шість найбільш добре вивчених і цікавих сверхспособностей, від найпоширеніших до найрідкісніших. Зверніть увагу на те, що більшість цих незвичайних здібностей є генетичними, і їх не можна розвинути.

1. Суперпам’ять.
Коли у людини є фотографічна пам’ять – її називають живою пам’яттю. Це здатність згадати звуки, зображення, або об’єкти з надзвичайною точністю. Свою живу пам’ять продемонструвала Акіра Харагучі, яка могла згадати перші 100 000 розрядів числа пі. Малюнки Стівена Вілчіра (який також був аутистом) також є прикладом живої пам’яті – на цих малюнках зображений його відпочинок в Римі. Реймонд Беббіт у фільмі «Людина дощу», також володіє живою пам’яттю і, між іншим, він може згадати близько 12 000 книг по пам’яті. Сайт vk.com

2. Абсолютний слух.
Люди з абсолютним слухом здатні ідентифікувати і відтворювати тони. Це не просто поліпшена здатність чути, але здатність подумки класифікувати звуки, запам’ятовуючи їх категоріями. Прикладами демонстрації абсолютного слуху може бути ідентифікація повсякденних шумів (наприклад, ріжки, сирени, звуки двигуна), можливість заспівати ноту без оригіналу, назвати акорди пісні. Виконання будь-якого прикладу з цього списку є показником того, що людина пам’ятає частоту кожного тону і може назвати його (наприклад, ‘C #’, або ‘до-дієз’). Думки на рахунок того, чи є абсолютний слух генетичною здатністю чи ні, постійно змінюються.

3. Світосприйняття.
Світосприйняття – здатність бачити світло з чотирьох різних джерел.
Звичайні люди мають три типи рецепторів, які розпізнають світло в червоному, зеленому і синьому діапазоні світлового спектру. Кожен рецептор може розпізнати приблизно 100 відтінків кольору, а наш мозок намагається змішувати їх, змінювати їх яскравість, щоб ми змогли помітити хоча б частину зі 1 мільйона різних відтінків, якими розфарбований наш світ. Істинне сприйняття світла теоретично дозволяє сприймати 100 мільйонів квітів.
Як супердегустація, світосприйняття більш поширене у жінок. Цікаво, що дальтонізм у чоловіків зустрічається набагато частіше, ніж у жінок і може бути успадкований від жінки зі сприйняття світла.

4. Ехолокація.
Ехолокація – це те, що допомагає кажанам орієнтуватися в темних лісах – вони випускають звук, чекають луни, і використовують звук повертається їм у вуха, щоб визначити, де знаходиться об’єкт. Дивно, але люди також здатні до ехолокації. Їй, найімовірніше, можуть користуватися сліпі люди, тому що весь процес вимагає багато часу і сильною чутливості до відбитого звуку.

5. Генетичний химеризм.
В «Іліаді» Гомер описав істоту, що має частини тіла від різних тварин – химеру. Саме від назви цього міфологічного монстра прийшла назва одного з генетичних явищ – химеризм. Генетичний химеризм, або тетрагаметизм, проявляється у людей і тварин в тих випадках, коли дві запліднені яйцеклітини або ембріони з’єднуються разом на ранніх стадіях вагітності. Кожна зигота несе копію ДНК одного з батьків, а значить, двох різних генетичних матеріалів. Коли вони зливаються, вміст клітин зберігає свій генетичний характер, і виходить що ембріон стає сумішшю обох. По суті людська химера – власний близнюк.

6. Суперсмак.
Людей, які відчувають смак набагато точніше, ніж інша частина населення, називають супердегустаторами.

   

Залишити коментар

Кометарі