Вражаючі факти про людське тіло

1. Пальці людини настільки чутливі, що якби вони були розміром з Землю, ви б могли відчути різницю між будинком і автомобілем.

2. Людське тіло містить 60,000 миль кровоносних судин. Цього вистачило б, щоб обмотати Землю двічі.

3. Око людини настільки чутливе, що якби Земля була плоскою, ви могли б помітити як мерехтить у ночі свічка на відстані в 30 км.

4. Коли ви червонієте, слизова вашого шлунку червоніє теж. Сайт  vk.com

5. Мозок людини може читати 1000 слів за хвилину.

6. Всередині вашого пупа тисячі бактерій утворюють екосистему розміром з цілий тропічний ліс.

7. У період закоханості людський мозок виробляє той же коктейль з нейромедіаторів і гормонів, який виходить при прийомі амфетамінів. Це призводить до почастішання серцебиття, втраті апетиту і сну, сильному хвилюванню.

8. Деякі люди, що пройшли операцію з видалення кришталика, бачать ультрафіолет.

9. Доросла людина складається з 7,000,000,000,000,000,000,000,000,000 (7 октілліонів) атомів. Для порівняння, в нашій галактиці «всього лише» близько трьохсот мільярдів зірок.

10. Наші м’язи насправді набагато могутніші, ніж здається. Ця сила зазвичай обмежена, щоб людина не могла пошкодити м’язи і сухожилля. Обмеження можна зняти за допомогою адреналіну – саме під його впливом люди здатні піднімати валуни і навіть автомобілі.

11. Ми найкращі бігуни на далекі дистанції на планеті. Краще будь-яких чотириногих тварин. Насправді, тисячі років тому ми могли заганяти нашу здобич до тих пір, поки вона не вмирала від виснаження.

12. За 30 хвилин людське тіло виробляє достатньо тепла, щоб закип’ятити 4 літри води.

13. На нашому тілі стільки ж волосся, скільки і у шимпанзе. Більшість з них не приносять користі і настільки тонкі, що практично невидимі.

14. Атоми, з яких складається ваш організм сьогодні, це ті ж атоми, які утворилися під час Великого Вибуху 13,7 мільярдів років тому.

15. Кістки людини так само міцні, як граніт. Шматочок кістки розміром із сірникову коробку може витримати до 9 тонн ваги.

16. Якби людський мозок був комп’ютером, він міг би виконувати 38 тисяч трильйонів операцій в секунду. Найпотужніший суперкомп’ютер в світі, BlueGene, може виконувати тільки 0,002% від цього.

17. М’язи в ваших очах рухаються 100,000 раз в день. Щоб так само натренувати м’язи ваших ніг, вам потрібно було б щодня проходити близько 80 км.

18. На кожен кілограм жиру або м’язів ваше тіло створює 10 кілометрів нових кровоносних судин.

19. Людське ДНК збігається з ДНК банана на 50%.

20. Самотність може завдавати фізичного болю. Так що, якщо хочете уникнути болю самотності, у вас є потужний стимул активніше спілкуватися з іншими людьми.

21. Кожну секунду ваше тіло виробляє 25 мільйонів нових клітин.

22. Люди світяться в темряві. Світло, яке ми генеруємо, в 1000 разів слабкіше, ніж те, яке можуть розгледіти наші очі.

23. Протягом свого життя людина «скидає» близько 40 кілограмів шкіри, повністю оновлюючи свою «оболонку» щомісяця.

24. Нейрони нашого мозку схожі на структуру Всесвіту. У певному сенсі мозок створений за подобою Всесвіту.

25. Близько 90% наших клітин роблять нас не такими вже й людьми – в основному ми гриби і бактерії.

26. Поряд з п’ятьма традиційними почуттями слуху, зору, дотику, нюху і смаку, люди мають також 15 «інших» почуттів. До них відносяться баланс, температура, біль, час, а крім того внутрішні відчуття задухи, спраги і пересичення.

27. Ви трохи багатші, ніж ви думаєте. Усередині кожного з нас є приблизно 0,2 міліграма золота, велика частина з якого розчинена в нашій крові. На жаль, вам знадобиться кров 40,000 людей, щоб зробити одну монету вагою у 8 грам.

28. Наш мозок використовує 20% кисню і калорій, споживаних організмом, незважаючи на те, що становить лише 2% від маси тіла дорослої людини.

29. Деякі жінки бачать більше кольорів, ніж всі інші. У більшості людей є 3 типи рецепторів кольору, а у таких жінок їх 4 або навіть 5, що дозволяє їм побачити більш широкий спектр кольорів.

30. Стан, який називається «синестезія», може змусити одне почуття відчути через інше. Іншими словами, деякі люди можуть спробувати на смак звуки або почути кольори.

31. Необхідність дихати більше обумовлена накопиченням двоокису вуглецю, ніж потребою в кисні. Якби існував інший спосіб виводити вуглекислий газ з крові, ми могли б дихати приблизно раз на хвилину.

32. Плач знімає стрес і дозволяє людям зменшити почуття гніву і печалі. Він фізично допомагає впоратися з проблемами.

33. Наші сльози також мають різну структуру залежно від причини, що їх викликала. Під мікроскопом сльози горя, надії і сльози під час нарізання луку виглядають по-різному.

   

Залишити коментар

Кометарі