Як повернути частину коштів, витрачених на навчання (відео)

Портібно всім знати!!!

Практично всі студенти-контрактники (або їх батьки) мають право на отримання податкової знижки до 15% від вартості навчання.

Що таке «Податкова знижка за навчання»?

«Мовою закону»

Згідно з п. 14.1.170 ст. 14 нового Податкового кодексу, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, — документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку — резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом.

А п. 166.3.3 того ж кодексу визначає, що сума коштів, витрачена на отримання середньої професійної або вищої освіти платником податків та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати, підпадає під податкову знижку.

«Своїми словами»

Якщо громадянин України, який офіційно працює, отримує заробітну плату і сплачує податки, оплачує навчання у ПТУ чи вузі (своє чи сім’ї), то він може скористатися податковою знижкою. Якщо громадянин є СПД (суб’єкт підприємницької діяльності — приватний підприємець), то він НЕ може скористатися цією знижкою.

Якщо людина офіційно працює, отримує зарплату, але не сплачує податок на доходи фізичних осіб — то він теж НЕ може скористатися цим правом.

Для студентів і їх батьків

Якщо Ваш договір про оплату навчання оформлений на офіційно працюючу людину, яка платить податки і оплачує навчання за себе або за непрацюючого студента, то:

1. Готуєте пакет документів згідно переліку

2. Заповнюєте податкову декларацію з додатком №6

3. Йдете в свою податкову, подаєте декларацію і подаєте копії необхідних документів (оригінали залишаються у Вас).

Зробити це можна до 31 грудня 2014 року. Але краще не затягувати.

Сума, на яку можна розраховувати

Беремо наступну формулу: прожитковий мінімум для працездатної особи на 1 січня звітного року (у 2012 — 1073 гривень) множимо на 1,4 і отримуємо 1502,20 гривень. Округляємо до найближчих 10 гривень (1500 гривень).

Це гранична сума, яку можна включити в розрахунок податкової знижки в місяць за кожного свого студента.

Тобто, максимальна оплата навчання, з якою знижка буде розраховуватися, становить 1 500 * 12 місяців = 18 000 гривень. Все, що понад, під знижку не підпадає.

   Від цієї суми Вам можуть повернути з бюджету не більше 15% (ставка податку на доходи фізичних осіб): 18 000 / 100 * 15 = 2 700 гривень.

Тобто, якщо всі зірки для Вас співпадуть, — з бюджету можна буде повернути від оплати за навчання до 2,7 тисяч гривень.

Які документи потрібно подати?

Ідемо до найближчого відділення податкової (тепер це Державна фіскальна служба, хай табличка на установі вас не бентежить) із таким пакетом документів:

  • копією паспорта (1 та 2 сторінки, а також прописка – і студента, і того, хто платив за навчання);
  • копією ідентифікаційного коду (обох осіб);
  • копією квитанції з банку про оплату навчання (довідка з університету про те, що ви заплатили за контракт, не є платіжним документом, а тому її не приймуть як підтвердження факту оплати);
  • оригіналом довідки про доходи (її видають в бухгалтерії за місцем роботи);
  • заявою про суму виплачених доходів та утриманих податків ;
  • декларацією про доходи (зразок – на сайті Державної фіскальної служби України);
  • номером банківської картки чи рахунка;
  • копією Договору про навчання;
  • копією свідоцтва про народження студента (навіть якщо студент повнолітній);
  • копією студентського (або довідкою про навчання з вишу).

 

Джерело

   

Залишити коментар

Кометарі