Сімейні традиції: чому спільна вечеря така важлива

Сімейні традиції потроху втрачають свою важливість. Однак вони – основа дружніх відносин і розуміння в сім’ї. Рано чи пізно ми починаємо сумувати за можливістю просто поговорити один з одним. Складно розуміти, що ти комусь потрібен, якщо особисте спілкування витіснили короткі дзвінки на мобільний, смски і скайп.

Знайома ситуація? Рішенням проблеми стане сімейна вечеря, якою колись в сім’ях дуже дорожили і навіть знімали про неї фільми. Якщо у вас до сих пір не заведено такої чудової традиції – пропонуємо почати сьогодні ж, пише сайт gazeta.

Як почати

Сімейна вечеря – це не тільки їжа. Тому не варто думати, що нічого не вийде, бо ви на дієті або не їсте після 18.00, а діти будуть сидіти голодними до приходу тата.

Кожен член сім’ї може поїсти тоді, коли йому зручно, а сівши за загальний стіл – спілкуватися в невимушеній атмосфері, коли їмо фрукти або пробуємо новий сорт чаю.

Щоб у будній день не дивувати рідних раптово накритим столом, спробуйте почати з сімейного обіду або вечері в вихідний день. Так-так, в наш час навіть вихідні сім’ї проводять порізно, займаючись кожен своєю справою.

Як підготувати

Сімейна вечеря або обід – спосіб скріпити сім’ю, тому все, що стосується обговорення, закупівель і приготування страв важливо робити разом.

Починаємо підготовку з обговорення меню. Впевнені, цей пункт сподобається вашим домашнім. Враховуйте побажання кожного члена сім’ї, адже починати краще з позитиву. Але без фанатизму, краще вибирати легкі і корисні страви, які зможуть спробувати всі.

По дорозі з прогулянки зайдіть в магазин, щоб купити необхідні продукти.

Наступний крок – починайте готувати разом. Не варто працювати на кухні на самоті, у вас є чудова нагода поговорити з чоловіком на будь-які теми в ненав’язливій атмосфері. А діти під вашим наглядом легко освоять елементарні ази кулінарії.

Головний фактор успішної сімейної вечері – ніяких телевізорів і телефонів! Для фону можна включити розслаблюючу музику.

Нюанс для інтелектуалів: сімейна традиція кожні вихідні влаштовувати обід або вечерю в певних національних традиціях – італійській, французькій, американський – відмінний привід для того, щоб самим дізнаватися цікаві нюанси культури інших країн і знайомити з ними дітей.

Як провести

Щоб сімейна вечеря пройшла успішно, все, що вам потрібно робити – просто спілкуватися.

До речі, це здається простим лише на перший погляд. Ми настільки віддалилися один від одного, що одразу знайти спільні теми для розмови вам може здатися досить складним завданням. Головне – не здавайтеся і продовжуйте збиратися за столом всією сім’єю – все вийде.

Почніть спілкуватися з чоловіком. Нехай навіть спочатку більше про роботу. Як не дивно, але діти дуже люблять слухати розмови мами і тата – з їх допомогою вони вчаться розуміти доросле життя.

Слухайте своїх дітей. Для них важливо знати, що батькам не все одно, що ще відбувається в їхньому житті крім уроків та стану здоров’я.

Не критикуйте один одного. Нехай сімейний обід або вечеря стане тим самим моментом, коли кожен зможе виговоритися, висловитися, поскаржитися, і бути впевненим, що його зрозуміють.

Для скептиків

Якщо ви все ще не впевнені, чи потрібні у вашому будинку сімейні традиції, ось для вас кілька серйозних аргументів “за”.

Фактор психології. Фахівці Іллінойського університету в Чикаго, США, нещодавно закінчили 5-ти річне психолого-соціальне дослідження і з’ясували наступну закономірність.

Діти, в сім’ях яких загальні обіди і вечері проводилися мінімум два рази на тиждень, отримували кращі оцінки в школі, менше страждали від депресії, мало курили, не вживали алкоголь і наркотики.

Фактор здоров’я. Департамент охорони здоров’я США нещодавно оприлюднив статистику, згідно з якою, якщо члени сім’ї їдять разом, вони вживають набагато менше шкідливої їжі:

• продуктів швидкого харчування – на 38%;

• солодких газованих напоїв – на 23%;

• жирів – на 28%.

Показники корисних продуктів, навпаки, зростають. Так за рік одна американська сім’я, збираючись за загальним столом, їсть набагато краще і здоровіше, ніж якби вони робили це в поодинці. Кількість з’їдених корисних фруктів, овочів, нежирної риби і соків збільшилася на 34%!

Адже мама ніколи не приготує поганого, а значить, така трапеза – вірний шлях до формування корисної звички здорового харчування у дітей.

   

Залишити коментар

Кометарі