Чорнобиль відчинив “таємні двері”: журналістам показали ядерні нетрі АЕС

Віднедавна Чорнобильська зона стала цілим комплексом сучасних лабораторій, тут у сховищах знаходять прихисток небезпечні радіоактивні елементи, які привозять з усієї України.

Найбільше сил йде на побудову укриття над ЧАЕС, яка вже найближчим часом закриє собою зруйнований четвертий енергоблок.

Величезний маніпулятор бере у свої коліщата бетонну конструкцію — це модель радіоактивного відходу. Так випробовують нове сховище для радіоактивних елементів.

Саме за високими стінами вже скоро будуть зберігати відпрацьоване ядерне паливо з усіх атомних електростанцій України, яке раніше переробляли у Росії — це найдешевший варіант. В Україні технологій для переробки немає, а в США — занадто дорого.

Трохи менше, але не менш важливе ще одне сховище ядерних відходів. У невеликому ангарі зберігатимуть ядерні відходи упродовж п’ятдесяти років. Після їхнього оброблення елементи поміщають у контейнери за допомогою маніпуляторів.

У самому ж Чорнобилі працює низка лабораторій. Одна з них пересувна. Вчені повинні стежити за радіаційним фоном у зоні відчуження. Перевіряють усе: воду, ґрунт та повітря.

Джерело 24tv.ua

Та найбільше у Чорнобилі переймаються укриттям. Воно майже готове. Вже з кінця 2016 року новий саркофаг запустять і він закриє зруйнований реактор. Далі маніпуляторами почнуть розбирати спочатку старе укриття, потім — радіоактивні завали.

На різних об’єктах Чорнобиля працює понад 2500 людей. Половина з них безпосередньо ліквідовувала наслідки Чорнобильської катастрофи в далекому 1986 році.

   

Залишити коментар

Кометарі