Жителів Землі очікують сильні магнітні бурі, корисні поради

24 квітня з 05:00 до 07:00 та 25 квітня з 08:00 до 09:00 жителів Землі очікують сильні магнітні бурі.

Про це повідомляє gazeta.

Магнітні бурі впливають на здоров’я та діяльність людини. Вони часто супроводжуються мігренню, безсонням, поганим самопочуттям та перепадами тиску.

Особливу небезпеку вони становлять для осіб з захворюваннями серцево-судинної системи. Люди зі слабкими суглобами теж можуть відчути на собі вплив бурі.

Щоб знизити негативний ефект від магнітних бур краще обмежити фізичне навантаження та уникати порушень режиму сну.

Нагадуємо, минулого разу жителі планети Земля відчули магнітні бурі 11 та 12 квітня.

Як проявляється вплив магнітних бур на здоров’я людини?

Геомагнітні бурі здатні впливати і на діяльність людини – руйнування енергетичних систем, погіршення зв’язку, збої систем навігації, на почастішання випадків травматизму на виробництві, авіа та авто катастроф, а також і на стан здоров’я людей. Медиками також було встановлено, що саме під час магнітних бур у 5 разів збільшується кількість самогубств. Особливо сильно страждають від геомагнітних коливань жителі Півночі, шведи, норвежці, фіни, жителі Мурманська, Архангельська, Сиктивкара.

Тому саме через кілька днів після спалахів на сонці збільшується кількість суїциду, інфарктів, інсультів, гіпертонічних кризів. За різними даними під час магнітних бур їх число збільшується на 15%. Негативний вплив на здоров’я людини може виявлятися наступними симптомами:

Мігрень (див. Тріптани від мігрені)

Головні болі, болі в суглобах

Реакція на яскраве світло, різкі гучні звуки

Безсоння або навпаки сонливість

Емоційна нестабільність, дратівливість

Тахікардія (див. Причини виникнення тахікардії)

Стрибки артеріального тиску

Погане загальне самопочуття, слабкість, занепад сил

Загострення хронічних захворювань у людей похилого віку

Вчені пояснюють погіршення стану здоров’я у метеозалежних людей тим, що при зміні магнітного поля землі, в організмі сповільнюється капілярний кровотік, тобто утворюються агрегати кров’яних тілець, кров гусне, може підвищиться рівень холестерину в крові, відбуватися кисневе голодування органів і тканин, в першу чергу зазнають гіпоксію нервові закінчення і мозок. Якщо магнітні бурі йдуть підряд з перервою в тиждень, то у більшості населення організм здатний адаптуватися і реакції на наступні повторні хвилювання у них практично не буває.

Що робити метеочутливим людям, щоб зменшити ці прояви?

Метеозалежним людям, а також особам з хронічними захворюваннями слід відстежувати наближення магнітних бур і заздалегідь виключити на цей період якісь події, дії, які можуть призвести до стресу, краще всього в цей час бути в спокої, відпочивати і скоротити будь-які фізичні та емоційні перевантаження.

Що слід також уникати або виключити:

Стреси, фізичні навантаження, переїдання – збільшують навантаження на серцево-судинну систему

Виключити прийом алкоголю, обмежити жирну їжу, що підвищує холестерин Не можна різко вставати з ліжка, це посилить головний біль і запаморочення

Особливо сильно відчувається негативний вплив бур в літаку, метро (при різкому розгоні і зупинці поїзда) – намагайтеся не користуватися метро в цей період. Помічено, що машиністи метро часто страждають ішемічною хворобою серця, а серед пасажирів метро часто трапляються серцеві напади.

І в перший, і на другий день після бурі у водіїв сповільнюється реакція в 4 рази, тому за кермом слід бути гранично обережними, якщо ви метеозалежні – не сідайте за кермо в цей період.

Що можна зробити для пом’якшення такого негативного впливу:

Люди, які страждають захворюваннями ССС, гіпертонією, ВСД та ін. повинні подбати заздалегідь і завжди мати звичні лікарські засоби під рукою

Якщо немає протипоказань, то рекомендується прийняти 0,5 таблетки аспірину, який розріджує кров і може знизити ризик розвитку проблем з судинами і серцем

Дуже добре знижує вплив магнітних бур звичайна вода, прийом душу, ще краще контрастного душу, навіть просте умивання може полегшити стан

Якщо людина в такі періоди відчуває тривогу, безсонню, дратівливість, необхідний прийом заспокійливих засобів – валеріана, пустирник, півонія та ін.

Добре допомагає чай з м’ятою, малиною, чай з листя суниці, відвари шипшини, звіробою, меліси

З фруктів бажано вживати абрикос, чорницю, журавлину, смородину, лимон, банани, родзинки.

Як завжди, будь-яка точка зору практично з будь-якого питання знаходить як прихильників, так і противників, це стосується і впливу магнітних бур. Противники цієї теорії стверджують, що гравітаційні збурення, які справляють на людину Місяць, Сонце, інші планети сонячної системи не настільки сильно впливають на організм людини, набагато більший стрес і шкоду людині приносить щоденні стреси в звичайному житті – різкий підйом або спуск (атракціони, гірки, повітряні перельоти), різке гальмування і тряска транспорту, сильний шум, емоційні перенапруження, перевтоми, відсутність повноцінного відпочинку, недосипання.

 

   

Залишити коментар

Кометарі