Радіаційна загроза (відео)

Рекомендую переглянути

Загроза майбутньому поколінню

Українські вчені та медики стверджують, що після трагедії на ЧАЕС у прилеглих регіонах значно впала народжуваність. Директор Інституту педіатрії, акушерства і гінекології АМН Юрій Антипкін зазначає, що в зонах радіоактивного контролю був зафіксований сплеск ускладнень при вагітності.

Підвищені дози опромінення провокують розвиток запальних процесів статевих органів, що в подальшому може призвести до безпліддя. А небезпечні радіонукліди накопичуються в організмі, як жінки, так і плода, ставлячи під загрозу здоров’я майбутнього покоління.

Небезпека радіації ще й у тому, що її сліди закріплюються на генетичному рівні. Випромінювання, це мутаген, який може внести ряд змін в ДНК, і вже дефектні гени будуть передаватися дітям.

Радіація в Україні

Сьогодні в нашій країні функціонує 155 спеціалізованих станцій по виміру експозиційної дози випромінювання. Рівень радіаційного фону на території України не однаковий. Основним фактором тут служить радіоактивний склад грунту, в якій можуть перебувати природні радіонукліди.

Найвищий рівень радіації в Україні постійно наголошується в зоні відчуження та на півночі Житомирської області. Також відносно високий рівень забруднення простежується у традиційних промислових центрах України: Кіровоградська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська області.

Для жителів промислових населених пунктів та прилеглих до ЧАЕС регіонів бажано використання дозиметрів. Якщо рівень радіації перевищує 19 мікрорентген на годину, то це може бути небезпечно. Закривайте щільніше вікна, і постарайтеся перечекати цей час вдома. Така міра вбереже вас від попадання радіаційного пилу в ваш дім.

Джерело

 

Залишити коментар

Кометарі