Небезпечні кліщі в Україні (відео)

З настанням тепла в Україні активізувалися кліщі. Спеціалісти прогнозують сплеск їхньої активності до середини червня.

Укус кліща небезпечний енцефалітом і хворобою Лайма. Якщо першим заражаються одиниці, то лайм-бореліоз став серйозною проблемою для українців. Хвороба вражає нервову та серцево-судинну системи, суглоби та шкіру. Може спричинити параліч лицьового нерву, артрит і навіть хронічне запалення мозку. Перші ознаки зараження можна розпізнати на тілі.

У місці покусу з`являється кільце – кільцева еретема, яка має яскраві краї, а в середині бліда. За рахунок того що вона збільшується здається ніби вона мігрує по тілу,
– розповіла заступник директора лабораторного центру Держсанепідслужби Олена Третяк.

Якщо вкусив кліщ, бажано звернутись у лікарню. Там його дістануть і одразу передадуть у лабораторію на аналізи. Якщо такої змоги немає, то варто обережно викрутити його пінцетом або ниткою. Змащування кліща олією допомагає не завжди. А ось із підрізаними шприцами, ацетоном та іншими сумнівними методами радять не експериментувати.

Якщо ж людина таки захворіла, витрачені на лікування кошти можна відсудити у власника території, де вкусив кліщ. Щоправда таких прецедентів до прикладу у Києві ще не було.

Тож йдучи відпочивати на природу вдягайте щільний світлий одяг, головний убір та запасіться спеціальним спреєм або ж кремом. Особливо зараз, адже хімічну обробку зелених зон від кліщів проведуть лише тоді, коли відквітнуть дерева. І не забудьте потурбуватись про домашніх улюбленців. У ветаптеках для них також продають спеціальні засоби.

   

Залишити коментар

Кометарі