Хлопче, послухай старого! Корисні поради

Мені скоро буде 40 років. І хоч я відчуваю себе все тим же пацаном, розуміння, як говориться в старій рекламі, приходить з досвідом. Часто ловлю себе на думці: “А як би склалося моє життя, якби сьогоднішній досвід був мені доступний років 20 тому?” І хоч сьогодні скаржитися особливо нема на що, (“типові” матеріальні блага давно є), залишається відчуття недоробки, втрачених можливостей і все таке інше. Криза середнього віку? Можливо, але це не скасовує життєвий досвід. Нижче пишу ті тези, які хотів би повідомити самому собі в 18-20 річному віці. Випускники шкіл можуть посміхатися – що дядько розуміє в житті? Я теж таким був. І тепер точно знаю, що “дядько” розуміє і знає набагато більше, ніж може здатися. Отже, що б я сказав самому собі у вже далекому 1995 році? Точніше, змусив би запам’ятати на все життя .. ех, мрії.

Джерело vk.com

1. Як віщав Богдан Титомир: “Не кури і не пий, решта доженуть!”. Повір, це так. Про наркотики взагалі навіть не думай.

2. Ніколи, крім найважчих обставин, не бери в борг. Ні на бізнес, ні на машину, ні на мобілу, ні на подарунок дівчині. Немає грошей – шукай інші варіанти або взагалі забий. Кредит – перший і найбільший крок до злиднів. Якщо вже взяв – віддай якнайскоріше і більше не бери.

3. Запам’ятай, тобі спочатку ніхто і нічого не винен. Ні держава, ні батьки, ні суспільство. Ти не отримаєш нічого, якщо не заробиш це сам.

4. Вчися обмежувати себе. Фрази на кшталт “..живем один раз!” і т. п. – брехня і за ними нічого немає, крім сорому і більш важких наслідків. Ти нічого не втратиш, якщо не купиш айфон або не злітає (в кредит, так) в Париж на Новий рік. Загалом, відмовся від потребл * дства, будь мудріший.

5. Поважай себе. Це означає – не женися за понтами і показухою, що не бреши і не хвалися. Твоя самооцінка не повинна залежати від виду мульки на телефоні, шмотках або машині. Тоді будуть поважати і тебе, незалежно від обставин.

6. Поняття “честь” і “гідність” ніхто не відміняв. Будь людиною, що не йди на поступки перед совістю. Не буть гівном – норма життя. Якщо ти прав – нічого не бійся.

7. Поважай людей. Навіть тих, хто цього, ніби як, і не заслуговує. Повага до оточуючих – риса правильного людини.

8. Ніколи не психуй. Ввічливість, спокій і коректність відрізняють всіх видатних людей. Дуже допомагає в бізнесі.

9. Уникай непотрібних витрат, відкладай гроші, навіть якщо їх _пока_ на все вистачає з надлишком. Це не означає “будь скнарою”, це значить – подумай, чи потрібна тобі ця покупка?

10. Працюй відповідально. Шлях до процвітання починається з праці, часто низкооплачуваного. Це не означає, що таку роботу треба робити “на і відвали”. Я спостерігав кілька прикладів крутого кар’єрного росту людей, що не наділених нічим, крім почуття відповідальності. Таких мало і таких цінують.

11. Намагайся вкладати гроші. Не в піраміди і не в “стартапи” друзів. У нерухомість, цінні папери, на депозит у банку, в кінці кінців. Не шукай легких і швидких шляхів збагачення, вони зазвичай ведуть або до злиднів, або за грати. А часто – в обидва пункти одночасно.

12. Вчися. Інтернет офігенно в плані можливостей навчання. Вчися говорити з грошима на їх мові, пройди курси бухгалтерів (дуже корисно!), Вчися розуміти бізнес-процеси аж до дрібниць. Навіть якщо це торгівля шаурмою. Чим більше знаєш – тим більше можливостей.

13. Не лінуйся. Вибий з себе це убоге почуття, хоч кулаками. Забудь про ігри і зависання в інеті, краще почитай що-небудь, або поїдь на риболовлю / на прогулянку, сходи в басейн, в кінці кінців. Ніколи не лінуйся, інакше через 20 років будеш боятися залишитися наодинці з собою.

14. Ніколи не починай бізнес “з нуля”. Мається на увазі – з нуля знань, на одних припущеннях. Ідеально починати бізнес у сфері, де пропрацював кілька років і знаєш все від А до Я. Але пам’ятай про пункт 2! Не вистачає грошей – заробляй, час у тебе поки є!

15. І все ж час – безцінний. Поки ти готуєшся до життя – вона проходить. Головні цінності – НЕ тачки, що не квартири і не рахунок у банку, все це вже до 40 років стане зовсім не так цікаво. Завжди знаходь час на хобі, рідних і близьких, нехай навіть на шкоду іншим справам.

Всі. Я прекрасно розумію, що слідувати всім п’ятнадцяти правилам майже нереально, особливо коли ти тільки поступив в універ .. Але якщо у тебе є якісь життєві амбіції – постарайся. Обіцяю, ти про це ніколи не пошкодуєш.

   

Залишити коментар

Кометарі