ФАХІВЦІ НАЗВАЛИ НАЙКРАЩИЙ СПОСІБ КИНУТИ КУРИТИ

Дослідники з’ясували, який спосіб кинути курити є найбільш ефективним. Були вивчені кілька популярних методів, в тому числі поступове зниження числа викурених сигарет в день.

Результати дослідження були опубліковані в виданні Annals of Internal Medicine. Головний висновок можна сформулювати так: поступова відмова від куріння є менш ефективною стратегією, ніж повна відмова від сигарет відразу. Більш того, спроба знизити кількість викурених за день сигарет ставить перед людиною нові труднощі.

У новому масштабному дослідженні взяли участь близько 700 осіб. Одні відмовлялися від згубної звички поступово, знижуючи кількість викурених за день сигарет. Інша група відразу повністю відмовилася від куріння. На жаль, жодна з методик не показала абсолютної ефективності, і багато людей повернулися до своєї згубної звички вже через місяць. Однак фахівцям вдалося з’ясувати, який з підходів найбільш ефективний. Як виявилося, через півроку заборону на куріння дотримувалися 15% курців з першої групи і 22% – з другої.

«Схоже, що різниця в результатах пов’язана з тим, що курці з працею зменшували свою денну дозу сигарет. Це додатково навантажувало їх психологічно і могло відлякувати від повної відмови від куріння. В цілому, так і було, так як люди, які намагалися повністю кинути курити, зазвичай робили це з однаковою успішністю і в тій, і в іншій групі », – говорить один з авторів дослідження Нікола Ліндсон-Хоулі (Nicola Lindson-Hawley), що представляє Оксфордський університет.

Цифри Всесвітньої організації охорони здоров’я вельми красномовно демонструють небезпеку, яку таїть у собі куріння. Медики вважають, що смертність 10% всього дорослого населення Землі так чи інакше пов’язана з цією згубною звичкою. Щороку її жертвами стають понад 5 млн осіб. Згідно з прогнозами, вже до 2020 року це число досягне 10 млн (за умови збереження тенденції, звичайно), а в майбутньому куріння потрапить в число провідних причин смерті в світі.

Щорічно дослідники з різних країн пропонують нові, все більш ефективні методики. Нещодавно, наприклад, створили вакцину від куріння. В її основі лежить стимулювання вироблення імунною системою антитіл у в організм під час куріння молекули нікотину. В результаті людина не отримує задоволення від куріння сигарет і поступово втрачає тягу до згубної звички. За словами фахівців, сама по собі вакцина не позбавить від куріння, проте в сумі з іншими методами може довести свою ефективність на практиці.

Джерело vk.com

 

Залишити коментар

Кометарі