4 звички, які допоможуть зберегти молодість

Навіть не думайте про куріння. На думку лікарів, одна з п’яти смертей від серцево-судинних захворювань і раку спровокована курінням. Менш небезпечні, але не менш неприємні наслідки: переломи кісток, які через нікотину стають крихкими, пожовклі зуби і нігті, неприємне дихання. Відмова від тютюну благотворно вплине ще й на здоров’я ваших близьких: вважається, що пасивне куріння вбиває до 600 тисяч чоловік щорічно.

Підтримуйте здорову – не обов’язково мінімальну – вагу. Коли в останній раз ви зустрічали повну 80-річну жінку? Не можете згадати? Можливо, це тому, що люди із зайвою вагою не доживають до похилого віку? Зайві кілограми збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань і діабету. А скинувши від 5 до 10% тіла маси, ви багато разів скорочуєте ризик. Зверніться до лікаря, щоб розробити програму зниження ваги.

Забудьте про фастфуд. Бургери, картопля фрі, піца – це не просто швидка їжа, але продукти, які прискорюють процеси старіння в організмі. Червоне м’ясо і сир містять надмірну дозу тваринних жирів, а картопля фрі готується з використанням трансгенних жирів. Все це призводить до закупорювання артерій, підвищення холестерину і посилення запальних процесів.

Рухайтеся! Доведений факт: при нерухомому способі життя клітини старіють швидше. У Британському дослідженні брали участь 2400 близнюків. У чоловіків і жінок, які ведуть недостатньо активний спосіб життя, тіломіри (ділянки хромосом, що стискаються, з віком) були коротшими, ніж у більш рухливих братів і сестер.

 

Джерело zdorovia

   

Залишити коментар

Кометарі