Росія хоче подарувати Європі “газового троянського коня”

На думку голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва, будівництво другої гілки газопроводу “Північний потік – 2”, яке активно лобіює російський “Газпром”, може створити низку серйозних проблем для Європейського Союзу.

Про це він розповів під час міжнародної конференції “Північний потік-2 – Енергетичний Союз на роздоріжжі”, яка проходила цього тижня в Європарламенті, повідомляє прес-служба “Нафтогазу” на сайті 24tv.

“Як і троянський кінь, Північний потік-2 – це подарунок у красивій обгортці, метою якого є послаблення ЄС зсередини”, — зазначив Коболєв.

За його словами, цей проект не сприятиме диверсифікації джерел поставок газу в ЄС, натомість спровокує суттєве падіння обсягів газу, який транспортується вже наявними маршрутами до Центральної та Східної Європи, та призведе до швидкого їх занепаду. Оскільки все блакитне паливо цим газопроводом йтиме до Німеччини, а наявні газогони між ФРН та країнами Центральної та Східної Європи мають недостатню потужність, це може створити проблеми для цих країн.

“Більшість країн Центральної, Східної та Південної Європи значною мірою залежать від російського газу і мають обмежений доступ до альтернативних джерел поставок. Реалізація проекту “Північний потік-2” додатково погіршить переговорні позиції цих країн у відносинах із “Газпромом”, — наголосив глава правління НАК.

   

Залишити коментар

Кометарі