Чому і хто подав до суду на Верховну Раду?

Львівський активіст Святослав Літинський подав до суду на Апарат Верховної Ради через відмову у перекладі державною мовою виступу депутата. Про це ZAXID.NET повідомив сам Святослав Літинський, зазначивши, що цього тижня відбудеться перше слухання справи у суді.

«Я слухав засідання комітету Верховної Ради з питань аграрної політики і на ньому виступав заступник голови цього комітету, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка “Солідарність”» Олександр Бакуменко, який говорив іноземною мовою. Мені було дуже цікаво, про що він говорив. То ж я звернувся до Апарату Верховної Ради з вимогою, щоб вони мені надали переклад виступу цього депутата. Однак мені відмовились надавати переклад», – розповів Літинський повідомляє zaxid.

Позов на Апарат Верховної Ради він подав ще у січні. Від суду активіст вимагає визнати неправомірною відмову перекласти виступ на державну мову, а також зобов’язати ВР таки надати переклад виступу депутата.

«Аналогічна справа була у мене проти Авакова. Я в МВС писав, просив віповідь, вони відмовилися і я це оскаржив у суді. У підсумку суд визнав дії міністерства неправомірними. Зараз подібна справа, просто проти іншого державного органу», – впевнений активіст.

Зазначимо, що на місцевих виборах 2015 року Святослав Літинський й сам балотувався від «Блоку Петра Порошенка» до Львівської міської ради. Приблизно тоді ж (у листопаді) й звернувся до ВР з вимогою перекласти виступ депутата. «Але одне з іншим не пов’язано. Вимагати дотримання законодавства потрібно у всіх», – додав Літинський.

   

Залишити коментар

Кометарі