Росія не віддасть Україні Януковича та Захарченка, тому судити їх треба заочно

Президент України Петро Порошенко переконаний, що Кремль не поверне Україні Віктора Януковича та інших колишніх високопосадовців, причетних до кривавих подій 18-20 лютого 2014 року, тому судити їх доведеться заочно.

Про це Порошенко розповів у своєму зверненні з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні, яке опублікованена сайті Глави держави  повідомляє  24tv.ua.

Ми всі з вами розуміємо, що Росія ніколи не видасть Януковича, Захарченка, Якименка та інших вбивць. Тому судити їх ми будемо заочно. Щоправда, для цього Верховна Рада має невідкладно внести деякі зміни до законодавства,
— зазначив президент.

За його словами, заочні вироки не приведуть до ув’язнення президента-втікача та його оточення, але дозволять конфіскувати майно тих, хто давав наказ вбивати людей та розкрадав країну.

Порошенко також наголосив, що для успішного завершення справ по Майдану необхідно ухвалити зміни до Конституції в частині судової реформи, яка передбачає глибоке очищення судів.

“Відсутність судової реформи, якщо вона не набере трьохсот голосів в Раді, це єдине, що може перешкодити покаранню винних. Саме в судовій системі найбільші спротив, саботаж і кругова порука щодо покарання винних за злочини проти Майдану. Бо ця система значною мірою формувалася саме тими, кого вона зараз має притягувати до відповідальності”, — додав Порошенко.

До слова, у цьому ж зверненні Порошенко зазначив, що отримав звіт від правоохоронних органів щодо розслідування злочинів проти активістів Євромайдану.

 

Залишити коментар

Кометарі